Symposium Rijkswaterstaat. Data in de werkprocessen: van Geo naar Data Vrijdag Lunchmeeting voor GIN Partners Andere marktbenutting, andere informatievoorziening gedetailleerd gespecificeerd en meer aan de creativiteit van de opdrachtnemer overgelaten, infrastructuur kan langere tijd onder beheer komen bij een opdrachtnemer en door toenemende complexiteit wordt steeds meer aandacht gegeven aan overdracht van gegevens van aanleg naar beheer. In de ochtend zullen de DG Rijks waterstaat (Bert Keijts) en de voorzitter van Bouwend Nederland (Elco Brink man) op dit onderwerp ingaan. 's-Middags zal meer in detail op dit onderwerp worden ingezoomd door vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat, de aannemerij en bedrijven gespeciali seerd in geo-informatie. Hierbij is aan de sprekers gevraagd in te gaan op: - hun perspectief op de ontwikkelingen; - hun ervaringen op dit gebied; - waaraan is behoefte en welke partijen zijn daarbij betrokken; - het belang van informatievoorziening. Meer informatie en aanmelding www.gincongres.nl Op vrijdag zal van 12 tot 13:30 uur in zaal L (nabij de exposantenhal) een lunchmeeting plaatsvinden voor de partners van GIN. Organisaties die GIN Partner zijn, of hebben aangegeven dat te willen worden, worden hiervoor van harte uitgenodigd. Tijdens dit symposium wil Rijkswaterstaat benadrukken hoe belangrijk data zijn bij de uitvoering van haar primaire processen, zoals netwerkmanagement nat en droog, waterbeheer en de nationale informatievoorziening. Daarnaast gaat de bijeenkomst in op de verschillende partijen die binnen Rijkswaterstaat een rol spelen bij data, waaronder de toekomstige Data-ICT-Dienst en de regionale diensten. Wat houdt de overgang van Geo naar Data nou precies in, wat zijn daarvan de consequenties voor het werk, wie is waarvoor verantwoordelijk en welke rol speelt het management? Een aantal prikkelende vragen die aan bod komen tijdens het symposium. Een lid van het directieteam van Rijkswaterstaat zit de bijeen komst voor. Het symposium is alleen toegankelijk voor medewerkers van Rijkswaterstaat, wat de kans op een open gesprek vergroot. De bijeenkomst is met name bedoeld voor managers (droge en natte directeuren, afdelingshoofden, districtshoofden), medewerkers van de staf van de Directeur-Generaal en medewerkers van Rijkswaterstaat die in hun dagelijks werk met informatievoorziening te maken hebben. Maar uiteraard is iedere geïnteresseerde Rijkswaterstater van harte welkom. Meer informatie: Mariëlle Blom, Rijkswaterstaat, tel.: 015-2757869, marielle.blom@rws.nl, www.rws-agi.nl. Marktbenutting verandert, informatievoorziening tussen opdrachtnemer en opdrachtgever dus ook. Op het 2-jaarlijks congres van Geo-Informatie Nederland staan we daarom op 22 november stil bij deze veranderingen en de consequenties daarvan. Overheden benutten de markt anders en steeds verder. Grofweg vinden de volgende veranderingen plaats: er wordt minder GIN Congres Magazine

Geo-Info | 2007 | | pagina 21