Autodesk Kom dan naar onze lezing op het GIN congres of bezoek onze stand io,405A seminars .com/map Wilt u meer weten over AutoCAD Map en centrale data opslag? OS rekent naar afnemersgroep gedifferentieerde prijzen voor dezelfde producten Uitgebreide content Ordnance Survey is een zogenaamd Trading Fund binnen de publieke sector. De Rijksoverheid heeft 100% van de aandelen in bezit en die moeten elk jaar rendement opleveren. De OS-inkomsten zijn - overigens pas sinds april 1999 - gebaseerd op ontvangsten uit verkoop en licenties van haar geodata. "We ontvangen in het geheel geen directe gelden van de belastingbetaler en als we tekorten zouden hebben, hoeven we bij de overheid niet aan te kloppen", benadrukt Vanessa Lawrence, Director General en Chief Executive. Ordnance Survey rekent voor dezelfde producten, dië aan verschillende afnemersgroepen worden aangeboden, gedif ferentieerde prijzen. In totaal wordt 118 miljoen pond met de productverkoop omgezet, waarvan minder dan de helft bij andere overheden. "We bieden een verscheidenheid aan licenties aan die de marktwaarde van onze producten voor de afnemersgroep reflecteren. Het zijn marktconforme prijzen binnen de context van een bepaald eindgebruik van onze informatie", licht Lawrence toe, die voordat ze deze functie in 2000 kreeg, in het geobedrijfsleven als marketingmanager gepokt en gemazeld was (zie kader). Opvallend in deze tijden van e-commerce en Google is dat de OS de laatste maanden winkels in het land heeft geopend. Ordnance Survey zegt dat te doen op aangeven van klanten. Die kunnen niet allemaal snel achter de computer precies hun kaartwensen samenstellen. "We hebben een netwerk van gespecialiseerde retailpartners onder de naam Ordnance Survey Mapping and Data Centers. We hebben die winkels niet in eigendom, ze zijn eigendom van partners. Deze winkels verkopen via een balieservice digitale en papieren producten met het merk Ordnance Survey, vooral gericht op de grond- en onroerend goedmarkt." "Het gaat in de praktijk met name om een nieuw grootschalig product, OS Sitemap. Dat biedt nauwkeurige en locatiegerichte mapping voor projectplanning, -ontwikkeling en -management. Het detailniveau is ideaal voor planningtoepassingen en milieu impactanalyses. De datacentres zijn technisch gelinkt met onze database, zodat de klanten de meest actuele kaartdata krijgen, mapping-on-demand, zeg maar. Ook de licentievoorwaarden zijn verruimd. Voor OS Sitemap kun je de éénjarige licentie nemen voor eigen gebruik binnen het bedrijf, maar ook een nieuwe multi-jaren Plan, Design and Build licence, die toestaat om data te delen tussen projectpartners en ook het recht geeft die data te archiveren." De opening van de winkels neemt niet weg, dat elektronische data nu zo'n 80% uitmaakt van de omzet van Ordnance Survey. "Onafhankelijk van het kanaal zijn wij een data- (advertentie) o GIN Congres Magazine

Geo-Info | 2007 | | pagina 25