-%r Technisch - Commercieel Project Manager (Breda, NL) Samenwerking Personeel gooien! Nee, ik vind dat die omkering iets te vrolijk gebeurt." Maar hij windt zich niet lang op. "Anderzijds liggen we daar nu ook niet hele nachten van wakker. Als je kijkt naar de aard van die informatie, hoe lokaal die is.De informatie die er in die bestanden zit, is heel waardevol, maar voldoet slechts met veel inspanningen aan de huidige commerciële noden van onze klanten. Ik heb het dan over de content en de manier waarop ze gestructureerd zijn, de manier waarop wegen geclassificeerd zijn et cetera. Gelukkig zijn we in Europa, dus iedereen doet dat op een andere manier, terwijl Nokia en BMW graag hebben, dat je zonder moeite van Nederland naar Italië kunt rijden. Inspire beoogt dat het 'straks' binnen Europa op elkaar aansluit. Ja, maar wat is straks? Vanaf 2013? In onze wereld is 'straks' zes maanden tot een jaar", klinkt het niet zonder ironie. "De overheid is tot op zekere hoogte de baas, maar zij moet haar eigen spelregels bepalen en respecteren. Ik ga niet zeggen: 'Dit is de lijn waarachter de overheid moet blijven' dat is niet aan ons. Maar het is ofwel free for all of het is een betalende omgeving. Nu zweven ze er een beetje tussenin: aan een kant producten verkopen en aan de andere kant dingen gratis weggeven. De overheid moet zijn ei leggen en een model kiezen." Dat zou ook een model kunnen zijn, waarbij Tele Atlas bijvoorbeeld een nationaal wegenbestand aan de overheid levert, die die taak dan niet meer hoeft uit te voeren. "Natuurlijk. In Vlaanderen is dat de facto het geval met StreetMaps. We hebben aan meer Europese rijks- of federale overheden duidelijk gemaakt dat wij hen tegen heel interessante prijzen kunnen voorzien van informatie in vergelijking met hun eigen kosten. Maar ja, ik snap ook wel dat de medewerkers van (advertentie) Uw taken: - U onderhoudt de commerciële relaties met onze klanten. - U begeleidt projecten op het vlak van fotogrammetrie, laseraltimetrie en remote sensing. - U volgt de ontwikkelingen op de Nederlandse markt en signaleert nieuwe mogelijkheden. Uw profiel: - U heeft minimaal een HBO-opleiding in een relevante richting zoals Geodesie, Geografie, Cartografie en Hydrografie. - Enige commerciële ervaring is een pluspunt, geen must. - U bent echter wel commerciëel ingesteld. Ons aanbod: - Een internationale en hoogtechnologische werkomgeving. - Een aangename werksfeer binnen een klein team, met voldoende ruimte voor persoonlijke ontplooiing. EUROBENBE Wij zijn een toonaangevend bedrijf in de boeiende wereld van de spitstechnologie. Wij doen o.m. aan atmosferisch onderzoek, milieumonitoring, ontwikkeling van GIS-applicaties, luchtfotografie, fotogrammetrie, teledetectie en hydrografie, waarbij wij gebruik maken van de meest vooruitstrevende technieken in ons domein. Voor een aantal van onze activiteiten zijn wij wereldleider. Wij hebben meerdere filialen in binnen- en buitenland, in het kader van onze expansie in binnen- en buitenland, zoeken wij voor onmiddellijke indiensttreding in onze vestiging in Breda een Herkent u zich in dit profiel? Schrijf dan een brief (met c.v. en pasfoto) waarin u uw wensen inzake jobinhoud, bedrijfsfilosofie en salaris iaat kennen aan: EUROSENSE BELFOTOP N.V. Nerviërslaan 54,1780 Wemmei, BELGIE t.a.v. M. Gielens, Directiesecretaresse martine.gielens@eurosense.com Selectiebureaus worden gevraagd zich te onthouden Rijkswaterstaat en de Topografische Dienst Kadaster er niet op zitten te wachten dat wij hen de kaarten leveren." Alain De Taeye berust ondertussen in de wetenschap, dat "de wereld niet wordt gedomineerd door logica." Dat neemt niet weg, dat hij nog steeds gelooft in samenwerking tussen de privé-sector en de overheid, waarbij afspraken worden gemaakt over wie wat doet. "Maar dan wel op zo'n manier, dat het binnen een internationale markt bruikbaar is. En daar loopt het mank." Die ervaring heeft hij ook in een Europees veiligheidstraject. De Europese Commissie wil het aantal verkeersdoden binnen tien jaar halveren. Tele Atlas is een van de projectpartners. De Taeye: "Met snelheidsbeperkingen en kreukelzones kom je er niet. Je moet ervoor zorgen dat auto's niet meer botsen zo simpel is het. De auto's weten waar ze zijn, weten wat eraan komt en zijn intelligent. Dus in de Ardennen vlieg je niet meer uit een haarspeldbocht, want de auto weet dat hij 120 rijdt en dat er een haarspeldbocht aankomt. Hij remt. Auto's kunnen straks ook met elkaar communiceren. Dus als de bestuurder niet ziet dat er een auto van rechts aankomt, doet de auto dat en hij weet ook of jij voorrang hebt of niet. Dat klinkt als SF, maar de proeven lopen al. Een van de belangrijkste informatiebronnen hierbij is de kaart." "Slim bedacht van Europa, maar wie gaat die extra investeringen doen? Uiteindelijk zullen het de autoleveranciers en de kaartleveranciers zijn. Ik had gehoopt, dat ook de verzekeringsmaatschappijen hun deel zouden nemen, maar nee, die bewegen niet. Wij moeten echter rekening houden met wat onze klanten willen en dat dan maar doen, hoe de context dan ook evolueert. 'Veiligheid' wordt een belangrijk verkoopargument voor navigatiesystemen." Samenwerking hoeft echter zeker niet altijd uit meebetalen te bestaan; De Taeye denkt juist vooral aan data delen. "Ik zou heel graag zien dat in die advanced drivers assistant - de veiligheidsystemen waar we hier over spreken een actieve taak was weggelegd voor de overheid. De overheid zou alles wat betrekking heeft op de veiligheid van haar wegen ter beschikking kunnen stellen. Vergeet het", klinkt het zuchtend. "Neem nu de snelheidsbeperkingen. Het is toch niet onlogisch dat de wegbeheerder weet waar er snelheidsbeperkingen zijn; iemand heeft toch die borden neergezet. Nou, die data komen in de meeste landen niet beschikbaar. Wij moeten gigantische toeren uithalen met mobile mapping (data-inwinning via auto's met camera's erop). Daar zou je perfect een samenwerking kunnen organiseren en snelheid winnen. Maar ja, de perfecte wereld bestaat niet, dus ik ga me daar geen illusies meer over maken." Gelukkig hoeft de Tele Atlas-voorman zich geen zorgen te maken over het personeel waarmee alles moet worden uitgevoerd. In tegenstelling tot andere bedrijven in de geosector ervaart hij dat niet als knelpunt. "Als we al last van schaarste aan personeel hebben, dan is het klein. Er is vanuit de geostudies hier inderdaad niet veel instroom. We zullen de mensen dus zoeken waar ze wel te vinden zijn, bijvoorbeeld in India of China." Het tekort aan technisch hoogopgeleiden is natuurlijk GIN Congres Magazine

Geo-Info | 2007 | | pagina 39