Wat voor de markt is, is voor de markt. Het Kadaster gaat niet voor de winst' ueline Cramer: "Goog le Earth t links voorbij. Misschien zijn er lalde dingen die we als overheid maal niet meer hoeven te doen, at je ze op een andere manier ai te Hé kan komen." nationale geo-portaal van Inspire zal 'doen'. Daarmee zou Geonovum haar jaarlijkse basissubsidiering van 700.000 euro met nog eens zo'n bedrag kunnen aanvullen. Dat blijkt echter een voorbarige conclusie. Noud Hooyman, secretaris van het GI-beraad en eveneens aanwezig, is helder: "Over de manier waarop we dat in Nederland organiseren kunnen we nog niks zeggen, omdat we het niet weten. Voor déze fase van Inspire hebben we duidelijke afspraken gemaakt. Zij adviseren ons, zij zitten met twee man in die draftingteams - en dat doen ze heel erg goed - en zij moeten input vanuit het gebruikersveld organiseren." "Als het geo-portaal wordt gezien als een dienst, dan zullen wij elke drie jaar een Inspire-opdracht verstrekken, maar dan moeten we het Europees aanbesteden. Indien het geformuleerd wordt als een wettelijke taak kan de betrokkenheid van derden geregeld worden via een AMvB of een ministeriële regeling. Geonovum schrijft op dit moment een advies aan het GI- beraad over het plan van aanpak tot 2014 en zij zullen zeker een rol voor zichzelf zien weggelegd. Wij behandelen het advies V7) - en dus pas daarna de eventuele dienstaanbieding - dit najaar. Juristen zoeken nu uit wat als gevolg van Inspire allemaal wettelijk geregeld moet worden. Daar valt ook de bouw en het beheer van het centrale geoportaal onder." Peter Welling heeft wel een duidelijk beeld voor ogen van die portaalfunctie. "Over een paar jaar komt er één plek, waar je alle geoinlormatie in Nederland kan ontsluiten. Ik hecht er zeer groot belang aan; niet alleen aan het portaal zelf, maar ook aan het gedoe er omheen, zoals beheer van de standaarden en de helpdesk. Kortom: een professioneel Geoservice Center. Dat moet geen computercentrum worden laten ze dat aan anderen overlaten - maar wel het zenuwcentrum waar iedereen, van burger tot overheid, zich met vragen tot kan richten. Het GIN Congres Magazine

Geo-Info | 2007 | | pagina 7