(2003) en de Grote atlas van de Verenig de Oost-Indische Compagnie, deel 1, Atlas Isaak de Graaf (2006). De atlas van Ne derlands Oost-Indië werd door Ferjan en Marijke van Schendelen (voorzit ter van het KNAG) op Paleis Soestdijk uitgereikt aan Prins Bernhard. Ferjan vertelde met enig plezier dat hen op de vroege morgen een glas 'vino' werd aangeboden door de prins. Binnen de historische kartografie is Ferjan gespe cialiseerd in de koloniale kartografie van Nederland, de geschiedenis van de atlaskartografie, historische topo nymie en de geschiedenis van de the matische kartografie. Duidelijk hierbij is dat Ferjan zijn specialisaties van een historische component voorziet. Ferjan als docent Ferjan heeft lesgegeven in atlaskarto grafie, milieukartering, lcartografische theorievorming, historische kartogra fie, lcaartredactie en kaartproductie. De meeste geografiestudenten zullen Ferjan kennen van zijn colleges grafi sche grammatica, meestal in het eer ste jaar van de opleiding. Degene die vervolgens kartografie als specialisatie kozen kregen de 'echte' docent Orme- ling te zien: een bevlogen docent die een duidelijk verhaal combineerde met een grote dosis kennis en droge humor. Als docent presteerde Ferjan het beste wanneer hij voor een kleine groep geïnteresseerden stond. Veel kartografiestudenten zullen met ple- Ferjan Or meling (links) en Marijke van Schendelen (voorzitter van het KNAG) overhandi gen de 'Grote Atlas van Nederlands Oost-Indië' aan Prins Bernhard op Paleis Soestdijk, 2003. Ferjan (links) tijdens een veldwerk in Zuid-Frankrijk met de Utrechtse studenten Wim van der Craats, Johan Smeulders, Peter van der Krogt en Theo Bruinhof in 1979. zier terugdenken aan het veldwerk bij Bonnieux, in de Pro vence, dat ze samen deden met de studenten van het ITC. Dat Ferjan als docent zeer gewaardeerd werd door de stu denten blijkt ook wel uit de massale opkomst bij de reünie van oud-studenten in 1992, toen Ferjan 50 jaar werd. Naast Reünie van oud-kartografiestudenten in 1992. GEO-1NFO 2007-12

Geo-Info | 2007 | | pagina 31