colleges aan de Universiteit Utrecht heeft Ferjan lesgege ven bij de masteropleiding Geo-Informatie Management (GIMA). Ferjan is medeoprichter van dit programma dat een samenwerking is tussen de Universiteit Utrecht, het ITC in Enschede, de Technische Universiteit Delft en de Universi teit Wageningen. Ferjan als promotor Ormeling heeft de afgelopen jaren negen 'Utrechtse' pro moties begeleid. De eerste die zijn doctorstitel haalde bij Ferjan was Wang Ze-shen in 1992. De onderwerpen van de promoties waarbij Ferjan als promotor optrad kenmerken zich door een grote variatie van expert-systemen, gegevens- kwaliteit, animaties en kaartgebruik tot historische karto- grafie. Ferjan is een begeleider die zich niet al te veel met zijn studenten bemoeit. Als promovendus krijg je veel vrij heid het onderzoek naar eigen inzicht in te delen. Ferjan houdt echter wel degelijk zijn promovendi in het oog, maar dat doet hij op een onopvallende manier. Als ervaren bege leider kent hij de valkuilen van een promotieonderzoek en is hij in staat problemen te signaleren, soms nog eerder dan de student zelf, en op te lossen. De tabel hieronder geeft een overzicht van de promoties waarbij Ferjan als promo tor optrad. Op dit moment begeleidt hij de promoties van Elger Heere en Sophie Visser. Nederlandse Vereniging voor Kartografie Ferjan werd in 1961 lid van de Kartografische Sectie van het Koninklijk Aardrijkskundig Genootschap (KNAG). Na zijn afstuderen werd hij actief voor deze sectie. In 1970 organi- Ferjan's eerste optreden als promotor: Wang Ze-shen, verdedigt zijn proefschrift, 11 september 1992. seerde hij zijn eerste conferentie over kartografische communicatie, gevolgd door een conferentie over driedimen sionale kartografie die hij samen met Peter Geudelce organiseerde in 1973. In 1972 bereidde Ferjan de Nederlandse bijdrage voor aan de kartografische tentoonstelling voor de ICA-conferen- tie, iets dat hij nog vele malen zou doen. In 1974 scheidde de Kartogra fische Sectie zich af van het KNAG en wordt de Nederlandse Vereniging voor Kartografie (NVK) opgericht. Ferjan jr. was één van de weinigen die hiertegen protesteerde. Hij vond het zonde dat het contact met de aardrijkskunde leraren verloren ging. Volgens de rest van de kartografen richtte het KNAG zich juist te veel op die aardrijkskun deleraren en had het genootschap de kartografen weinig meer te bieden. Ook zou de ledenadministratie van het KNAG niet op orde zijn waardoor de Kartografische Sectie 'enkele duizen den guldens' aan contributie misliep. Vanaf het begin van de NVK zit Ferjan in het bestuur. In 1983 wordt hij vice- voorzitter en in de periode 1995-1997 is hij voorzitter. In 1997 verlaat Ferjan het bestuur. In 2003 gaat de NVK op in Geo-Informatie Nederland (GIN), een vereniging waarbij diverse organisa ties op het terrein van geo-informatie zijn verenigd. Behalve als bestuurder is Ferjan ook in de onderwijs-, tentoonstellings-, ter minologie- en begeleidingscommissie voor diverse cursussen van het NVK actief geweest. De terminologiecom missie bracht in 1992 het Kartografisch Woordenboek uit, dat nu op internet is te raadplegen. In 2001 werd Ferjan Or meling erelid van de NVK. De in 1974 nieuw opgerichte vereniging had een nieuw tijdschrift nodig. In 1975 ver scheen het eerste nummer van het Kar tografisch Tijdschrift. Vanaf het begin heeft Ferjan in de redactie gezeten van dit tijdschrift, en hij was vanaf 1983 hoofdredacteur. Alleen de twee jaar dat Ferjan voorzitter was van de NVK heeft hij niet in de redactie gezeten. Wanneer Ferjan in 1995 het bestuur van de NVK verlaat keert hij terug naar de I<T-redactie. In 2003 gaat het Kartografisch Tijd schrift op in het blad Geo-Info. Dit was het gevolg van het opgaan van de NVK in GIN. De redactie van Geo-Info werd gevormd uit de redacties van de verschillende bladen waaruit Geo-Info is ontstaan. Ook nu zit Ferjan weer in Wang Ze-shen: An Expert System for Cartographic Symbol Design Jiang Bin: Fuzzy Overlay Analysis and Visualization in Geographic Information Systems Rob Hootsmans: Fuzzy Sets and Series Analysis for Visual Decision Support in Spatial Data Exploration Frans van der Wel - Assessment and Visualization of Uncertainty in Remote Sen sing Land Cover Classification Patrick J. Ogao: Exploratory Visualization of Temporal Geospatial Data Using Animation Corné van Elzakker: The Use of Maps in the Exploration of Geographic Data Connie Blok: Dynamic Visualization Variables in Animation to Support Monitoring of Spatial Phenomena Piet Broeders: Gijsbert Franco Baron von Derfelden van Hinderstein, 1783-1857. Trias Aditya: The National Atlas as a Metaphor for Improved Use of a National Geospatial Data Infrastructure GEO-INFO 2007-12

Geo-Info | 2007 | | pagina 32