495 Geslaagde Gin-op-stap dag! Op een regenachtige woensdag, de eerste congresdag, zijn de partners van de con gresdeelnemers weer op pad geweest. We vertrokken even na 09.30 uur met een rondvaartboot richting de Jordaan. Aan de Lijnbaansgracht werden we in de mo zaïekstudio Amphora ontvangen met kof fie, thee, koek en bonbons. Er werd ons instructie gegeven en we mochten kiezen tussen een schaal of spiegel. Er stonden teiltjes met stukjes tegel in alle mogelijke kleuren. We kregen veiligheidsbrillen op en schorten voor en met tangen kon den wij kleinere stukjes maken van hele tegels in alle mogelijke kleuren. Deze stukjes plakten we met behulp van lijm en een spateltje op de werkstukjes, iedereen was er druk mee en het was ontzettend gezellig. Gelukkig werd waar onze partners vertrekken. het weer beter en met een klein zonnetje konden we wandelen naar het sfeervolle restaurant 'Moeders'. Hier werd een heer lijke lunch geserveerd. Om 15.30 werden we opgehaald door de gids die zorgde voor een leuke hofjestocht door de Jor daan. We werden zelfs nog uitgenodigd door een aardige Amsterdammer (een hofjesbewoner) die ons meer vertelde over het wonen en leven vroeger in het Rijpenhofje aan de Rozengracht. Na de wandeltocht over de Amsterdamse grach ten konden we ons werkstuk ophalen en gingen we met busjes terug naar de RAI ons opwachtten om naar het avondfeest te Corrie Murre zo'n kaart aan. De publieke taak van OS leidt ook tot (gra tis) geo-assistentie bij rampen. Tenslotte meldde Lawrence dat in het Verenigd Koninkrijk een Geo Information Panel in oprichting is dat overheidsbreed een strategie voor geoin- formatie gaat uitzetten; voor de deskundigen 'simple stuff maar hard nodig voor een breed draagvlak. Aansluitend kwam Alain de Taeye van TeleAtlas aan het woord. Zijn beginsheet 'progress, revolutions, vision - an ex citing revolutionary future' kwam nogal grootsprakig over maar dat viel gaandeweg wel mee. Vanuit het uitgangspunt dat alles uiteindelijk verbonden is aan de kaart kwam hij tot de stelling dat de klant foutloze en continu bijgewerkte kaarten wil. Voor de vierentwintig miljoen km straten in de TeleAtlas-database een gigantische taak maar zeker geen utopie: De Taeye verwacht dat dat binnen vijf tot tien jaar te realiseren is. Daarnaast wil hij veel extra content aan de navigators toevoegen, zoals 3D-visualisaties en alle mo gelijke voor consumenten interessante objecten (zeg maar LBS). TeleAtlas gebruikt nu al meer dan vijftigduizend bron nen voor informatie en doet daarnaast veldverlcenning: ge woon over de straat rijden en waarnemen. (Al wordt dat nu op video opgenomen en op kantoor uitgewerkt; dat biedt ook mogelijkheden voor computergestuurde beeldherken ning van bijvoorbeeld eenrichtingverlceersborden). Al deze activiteit levert wel een goede database op maar 'je kunt niet altijd overal zijn'. De manier om dat te verbeteren ziet De Taeye in de miljoenen vrijwilligers die meldingen doen. Mensen ergeren zich immers aan een foute verwijzing en willen dat ergens kwijt. Dat moet ze vooral heel gemakke lijk worden gemaakt. Hier komt de fusie met TomTom goed uit: daar is een grote community actief, die hierbij kan wor den ingeschakeld. Een belangrijk probleem is om de kwa liteit van meldingen te bewaken. Op een vraag uit de zaal welke rol hij voor de NMA's zag had hij een prikkelende stel ling: een NMA die trots overschakelt van een zesjarige actu aliteit naar een tweejarige actualiteit, is weggegooid geld. Daar kan het Kadaster het mee doen... Het middagprogramma kende drie sprekers. Als eerste Jean-Yves Pirlot, adjunct- administrateur-generaal van het Belgische Nationaal Geografisch Instituut (NGI) met als thema 'vaker samen dingen durven doen'. Hij bekeek dit niet alleen vanuit het perspectief van het NGI, maar

Geo-Info | 2007 | | pagina 41