ook vanuit de CLGE, de vereniging Geometer Europas, en EGOS (de European Group of Surveyors). Gaan we op weg naar een Europese landmeter? Dat is niet eenvoudig want er zijn drie hoofdgroepen: de public surveyor (in Duitsland de Öffentlich bestellter Vermessungsingenieur) die beëdig de taken verrichten uit naam van de staat; de gereguleerde landmeter (zoals in België, waar officiële papieren moeten worden gehaald alvorens men het vak mag uitoefenen) en de vrije markt-landmeter. Dat leidt tot een aanzienlijke ver splintering van het vakgebied, temeer omdat er naast de ge noemde verenigingen nog een stuk of zes clubs zijn die lob byen op geo-gebied. CLGE, GE en EGOS hebben de krachten gebundeld en in Brussel het Huis van de geo-informatie in gebruik genomen waar de andere clubs op termijn kunnen aansluiten. Daarna kwam Jan Koers, die in Honduras het bedrijf Imun- do S. de R.L. leidt dat actief is in geo-werk in dat land. Hij schetste de plaatselijke situatie die hemelsbreed verschilt van ons geordende wereldje: ernstige corruptie, veel crimi naliteit en veel natuurrampen teisteren het land. Op geo- gebied is het niet gemakkelijk werken: projecten en project teams worden afgebroken als er een nieuwe regering komt. Het is moeilijk om continuïteit te realiseren. De donorlan den worden steeds minder happig om te investeren, van wege de corruptie en vanwege de geringe structurele resul taten; bovendien wordt er vaak langs elkaar heen gewerkt. Koers noemde enkele voorbeelden; hij had er van mij wel één dieper mogen bespreken 0111 wat meer gevoel voor de problematiek te krijgen. Het klonk allemaal niet zo hoopvol en veel kansen voor internationale samenwerking zag ik er niet in terug. Corné van Elzakker, ITC, sloot af met een bijdrage over de ICA-commissie Use User issues: over het gebruik, gebruikers en bruikbaarheid van geo-informatie in de kartografie. De werkgroep wil dat onder meer bereiken door het organi seren van bijeenkomsten, het opzetten van een bibliogra fische database, een database van experts, het opzetten van een webforum en het stimuleren van publicaties. Het gaat daarbij niet alleen om het kaartgebruik in klassieke zin maar om alle relevante componenten. Als voorbeelden noemde Van Elzakker de applicaties Statweb van het CBS, de automatische gebruiksgestuurde generalisatie van basis- f=1dvin oranjewoud www.AeroVision.nl

Geo-Info | 2007 | | pagina 42