Ferjan Ormeling twee maal onderscheiden Donderdag 22 november: 'samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven' 497 Slagboom Welkom bij de bron van techniek land als in het buitenland, zijn vele publi caties en zijn redacteurschap van belang rijke atlassen. De zaal bracht hulde met een staande ovatie. Aansluitend reikte Marijke van Schendelen, voorzitter van het Koninklijk Aardrijkskundig Genoot schap (KNAG) Ferjan de Plancius-medaille uit voor zijn verdiensten op het grensvlak van geografie en kartografie. De gedeco reerde keek enigszins ongemakkelijk bij al dit eerbetoon. Desondanks had hij in een kort dankwoord een duidelijke bood schap: hij hoopte dat wij het niet zouden zien als eerbetoon aan een vakspecia lisme uit het verleden en hij riep GIN op om het kartografisch onderwijs te blijven stimuleren. Direct na het begin van de ochtendsessie op woensdag werd er in het programma 'ingebroken' door Jan Willem van Eek, voorzitter GIN. Onder verwijzing naar het feit dat GIN mede tot doel heeft om bij zondere aandacht aan prominente vakge noten te schenken gaf hij het woord aan de burgemeester Janssen van Zeist. Deze had van zijn collega Cohen toestemming gekregen om op vreemd gemeentelijk grondgebied zijn ambtsketen te mogen dragen en dat was nodig omdat het Hare Majesteit had behaagd om Ferjan Orme ling te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, op grond van onder meer zijn bijzondere verdiensten in de kartografische wereld, zowel in Neder- lcaarten en het project Mobimaps (RGI-233). Dit zou, aldus de spreker, ook GIN en de GIN-leden moeten aanspreken. Hij deed een oproep om een project te definiëren dat ge bruik kan maken van de faciliteiten van de ICA-commissie, bijvoorbeeld met als onderwerp gebruik van navigatiesyste men, of de geoinformatievoorziening. Op zijn vraag of er nog meer ideeën waren bleef de zaal echter erg stiL.maar men kon natuurlijk altijd een mailtje sturen. De bezetting van de congreszaal was op deze dag niet best: waren er 's morgens nog ongeveer zeventig mensen aanwe zig, voor de middagsessies kwamen helaas niet meer dan vijfendertig mensen opdagen. De tweede congresdag was, in tegenstelling tot de eerste, goed bezocht; op de beursvloer was het bijna ouderwets druk. Ook de congreszaal was 's ochtends goed gevuld met zo'n driehonderd toehoorders. De ochtend stonden twee 'bovenbazen' op het programma en wel Elco Brinkman de 'baas' van Bouwend Nederland en Bert Keijts de 'baas' van RWS, die zich overigens liet vervangen door zijn plaats vervanger Luc Kohsielc. De ochtendvoorzitter Jurgen ten Siethof, de 'baas' van het bedrijvenplatform Geo-informa- tie, had de taak om na de inleidingen een debat tussen de beide heren te leiden. Luc Kohsiek startte met de problemen waarmee de infra structuur van Nederland kampt. Het verkeer loopt vast (het vrachtverkeer verdubbelt de komende vijfjaar en het we gennet wordt nauwelijks uitgebreid). Oplossingen worden steeds complexer, hiertoe moet de benodigde kennis en er varing worden gebundeld. Geo-informatie speelt hierbij een belangrijke rol. De rol van RWS is veranderd: uitvoerend werk gebeurt zoveel mogelijk door marktpartijen maar RWS blijft opdrachtgever. Opdrachten worden verstrekt op basis van functionele eisen, dit stelt weer hoge eisen aan de informatiehuishouding. Een probleem is het vrijgeven van overheidsinformatie. De markt ziet dit als bedreiging van haar producten. Hij roept de marktpartijen op om samen deze impasse te doorbreken. RWS wil graag haar informa tie delen, maar de liefde moet niet van één kant komen. Kohsiek, die ook twee jaar geleden op het GIN-congres had Technical Centre Of The Universe

Geo-Info | 2007 | | pagina 43