i\aaasier een goed voorbeeld hoe bedrijven en overheid met elkaar samenwerken. De overheid was als wetgever nodig voor het noodzakelijke steuntje in de rug van de wet WION. Hij ging verder in op de verschillende vormen van samenwerking als de campagne Graafschade voorkomen we samen, het infor matiemodel kabels en leidingen (IMKL), het kabel- en leidin- genoverleg en het Kadaster. De overgang naar het Kadaster verloopt naar de mening van Waijers voortreffelijk. Vervolgens ging Henk Koerten van TU Delft in op de in vloed van de cultuur binnen de geo-sector. Koerten doet onderzoek naar de invloed van de geo-cultuur op de ont wikkeling van onze geo informatie infrastructuur. In de negentiende eeuw hadden we vier subculturen die geënt waren op de vier grote organisaties Kadaster, Universiteit, Waterstaat en Topografische Dienst. De afgelopen eeuw is dit drastisch veranderd. Naar aanleiding van de vraag hoe we als geo-wereld een brug kunnen slaan tussen onze cultuur en de buitenwereld zei Koerten dat geo de men sen moet laten zien wat met geo mogelijk is. Start eens op de scholen, zoals dat in Engeland is gebeurd door de Ordnance Survey. Bij Hans Vos van Tablin draaide het om Icwaliteit. Aan de hand van zijn eigen levensloop bezag hij de situatie. Vroe ger was geo leuk, jongeren wilde graag buiten werken. Nu kunnen we jongeren niet interesseren voor het vak, 'Je ver dient er geen drol mee' zo citeerde hij een VWO'er. Het con tact met de klant is weg, de inkoper beslist, maar hoe staat het met de Icwaliteit als de landmeters tegen dumpprijzen werken? Vos stelde dat kwaliteit van onze data een bittere noodzaak is voor de geo-wereld. We hebben goed opgeleide mensen nodig in gekwalificeerde bedrijven die tegen nor male tarieven werken. Alleen zo kunnen we samen geo be drijven (net zo als we samen de liefde bedrijven, daar komt toch ook iets moois van - JdK). Tenslotte kwam na een lange pauze Marien de Bakker van AQUAGIS met de barrières voor duurzaam geo-onderwijs. Hij berichtte over twee enquêtes die zijn/worden uitgevoerd. Een over de situatie van het GIS bij het voortgezet onderwijs en een over vraag en aanbod. Helaas was de respons niet groot 5%, hij riep dan ook op alsnog de enquêtes in te vullen (www.formdeslc.nl/vuamsterdam/drempels_GI_onderwijs). 499 o i 3?T0PC0!\

Geo-Info | 2007 | | pagina 45