RounGiS met dertigduizend telefoontjes per dag. In 2006 werd de ei gendomsregistratie echt landelijk vormgegeven (deze was eerder per vestiging). Als nieuwe tak van dienstverlening groeide 'Landelijke Voorzieningen', waarin informatie van andere bronhouders wordt doorgegeven. Ze zag meer groei, ook die van Kadasterportaal naar 'nationaal geo-informa- tieportaal'. Samenwerken met individuele partijen veran derde in samenwerken met ketens. Mevrouw Burmanje sig naleerde daarbij ook dynamiek: partners in ketens zijn ook klanten en soms concurrenten. Eerlijk werden nog open vragen benoemd: 'Is het NETPOS-verhaal een onderdeel van het primaire proces van het Kadaster of moeten we het over laten aan de markt? Ik hoop op een goede oplossing'. Een voorbeeld van een nog zoekend zijn was het terrein van de fraudebestrijding. Het ministerie van VROM wil het Kadas ter vragen 0111 verdachte huizentransacties te melden bij het OM. Als burger zou ze al snel ja zeggen maar zou het geen handicap worden voor de aanlevering van de gegevens voor de rechtszekerheid? 'Goede geo-informatie voor betere publieke dienstverle ning' was de mooie titel van de bijdrage van Peter Welling, In een volgend nummer van Geo-info wordt uitvoerig ver slag gedaan van deze onderzoeken. Enkele conclusies: er is meer samenwerking nodig, er moet meer reclame worden gemaakt voor de opleidingen en er is meer financiële steun nodig. In de discussie kwamen vragen als is het nu Geo-ICT of ICT-Geo (beide), kan het reguliere onderwijs wel de ont wikkelingen volgen? Nee, dat hoeft ook niet altijd, als de principes er maar zijn. Vrijdag 23 november: 'samenwerking binnen de overheid' Ochtendvoorzitter was Cor van Tilborg, voorzitter van de stichting Ruimte voor Geo-informatie (RGI). Dat was te merken: hij beval herhaaldelijk aan om bij de RGI-stand de projectenwaaier en bij de koffiehoek een gebakje af te ha len. Dat laatste was vanwege het bij de MidTerm Review van externen verkregen 'rapportcijfer acht in de Nederlandse zesjescultuur'. '175 jaar dienstverlening Kadaster' was de titel van de trot se bijdrage van Dorine Burmanje, voorzitter van de Raad van Bestuur daarvan. Zij startte met veel grotere getallen: een site met honderdduizend hits en een klantencallcenter Hansa Rijkswaterstaat

Geo-Info | 2007 | | pagina 46