INFO Testament 459 Na tweeëntwintig jaren in dit leven maak ik het testa ment op van mijn jeugd' zingt Boudewijn de Groot op zijn album Voor De Overlevenden, op de tekst van Len- naert Nijgh. Nu ik na vijfentwintig jaar in het vakgebied de overstap heb gemaakt naar een ander vak, kan ik mijn geo-testament opmaken. Wat laat ik het vakgebied na? Maar vooralwat neem ik mee vanuit het vakgebied naar mijn nieuwe functie, waar ik me met de realisatie en het beheer van (gemeentelijke) gebouwen bezighoudt. Wat heb ik na te laten? Een mooie functie bij de gemeente 's-Hertogenbosch (al op prima wijze vervuld), een bijbaantje als redacteur Geo-Info (nog beschik baar), een redelijk aantal artikelen in Geodesia en Geo-Info (de eerste al uit 1986...), voor de liefhebber via de oude Geodesia-website nog te vinden. Wat bijdragen aan discussies over datamodellen, software-ontwilckeling, de GBKN- Zuid en wat colleges voor Hogeschool en Universiteit. Wat neem ik mee vanuit ons vakgebied? Ten eerste het diepe besef datje werk veel beter en prettiger wordt als de datavoorziening op orde is. Bij voorkeur goed gemodelleerd, geïntegreerd, eenvoudig toegankelijk en bruikbaar en natuurlijk via een geo-ingang benaderbaar. Nu ik ineens consument van geo- data ben geworden, merk ik het nut in het dagelijks gebruik aan den lijve! Verder de systematische aanpak: van groot naar klein, zoals ik ooit geleerd heb om een driehoeksnet te ontwerpen. En op de cruciale plaatsen aandacht voor de details, want kleine fouten kunnen grote gevolgen hebben. En ten slotte de nodige juridische kennis, zowel op het gebied van het publiekrecht als het privaatrecht. Ze verkopen mij geen kwalitatieve verbintenis voor een mandeligheid. Nog veel belangrijker is natuurlijk wat ik van vakgenoten geleerd heb: kennis en (met een trendy term) competenties. Meestal met een nuchtere houding waarin weinig blaaskakerij voorkwam. Tegenwoordig ga ik om met make laars en ontwikkelaars, qua gedrag toch wel een ander slag. Landmeters zijn de nuchtere doeners die hun pretjes vaak nogal verborgen genieten. Zo zei onze portier ooit eens tegen mijhet is betrouwbaar volk, maar ze lachen zo weinig. Als hij ze beter leerde kennen zou hij wel beter weten! De kartografen zijn wat flamboyanter, ze voelen zich een beetje kunstenaar. Een goede voor bereiding voor mij want de gemeentelijke afdeling Cultuur is een belangrijke partij voor mij tegenwoordig. De geo-ICT'ers zijn het snelle volk, tot je ze met een biertje in de hand over hun passies hoort spreken. Dan blijken het echte vak(lot)genoten te zijn. GIN li februari 2008 Bijeenkomst Regio Noord. Zie bericht op p. 509 van dit nummer. BINNENLAND 79 oktober 2007 t/m 6 januari 2008 Expositie "Het aanzien van Amsterdam. Panorama's, plattegronden profielen uit de Gouden Eeuw". Stadsarchief, Amsterdam. B www.stadsarchief.amsterdam.nl 16 december 2007 t/m 20 juni 2008 Tentoonstelling 'Meten is Weten': de landme tersfamilie Adan, deels in Het Markiezenhof te Bergen op Zoom, deels in Het Tongerlohuys te Roosendaal. Zie bericht Geo-Info 2007-10, p. 407. B www.markiezenhof.nl BUITENLAND 1 en 2 februari 2008 Symposium Cartography and art - Art and cartography. Wenen. B cartography.tuwien.ac.at/artandcartography T/m 8februari 2008 Expositie 'Formatting Europe. Mapping a continent'. Koninklijke Bibliotheek, Brussel. Zie bericht Geo-Info 2007-11, p. 454. 23 t/m 25 juni 2008 13th International symposium on spatial data handling. Montpellier (F). B//sdh-sageo.teledetection.fr/index.php 77 t/m ïg september 2008 CLGE-congres The perspectives: The role of surveyors in the European economy and society, Strasbourg (F). B www.geometre-strasbourg2008.eu Ten slotte: bij mijn afscheid van 'mijn' team ben ilc verrast met de uitreiking van de Gouden Geo-driehoek. Een onderscheiding die ik de rest van mijn car rière met trots zal meedragen. (Oud)vakgenoten, het ga jullie goed en ik hoop jullie nog vaak tegen te komen. Irwin van Hunen, redacteur WW W.GEO-INFO. NL REDACTIE@GEO-INFO.NL GEO-INFO 2007-12

Geo-Info | 2007 | | pagina 5