Samenvatting Het Kadaster in 2032 In dit artikel wordt een aantal ontwikkelingen in de omgeving en binnen het Kadaster beschreven die mogelijk gevolgen kunnen heb ben voor het werk van het Kadaster tot 2032, maar ook voor die om geving. Al zijn sommige ontwikkelingen al gaande, vijfentwintig jaar vooruit kijken blijft toch koffiedik kijken. De auteurs hopen op deze wijze aan te geven waarmee het Kadaster de komende tijd te maken zou kunnen krijgen. Het artikel is het slotartikel in de reeks rond 175 jaar Kadaster. This article describes external and internal developments that may have consequences not only for the role and tasks of the Dutch Land Registry Office (Kadaster), but also for the wider geographic infor mation community in the Netherlands until the year 2032. Not all of these developments are currrently taken into account in the orga nisation. While some developments are actually not desirable, other developments may not materialise at all. The writers aim to hint at the future issues that the Dutch Land Registry Office has to deal with. This article is the concluding article of the series about the 175 years anniversary of the office. Résumé Dans l'article certains développements sont décrits dans l'environnement et a l'intérieur du Cadastre pouvant influ- encer d'ici 2032 le fonctionnement du Cadastre. Mais ces développements peuvent influencer aussi l'environnement du cadastre. Tout ces changements ne sont actuellement lancés, ni tous souhaités et on ne peut affirmer que tous seront réalisés. Les auteurs espèrent situer les changements auxquels le Cadastre risque d'être soumis dans un avenir proche. Cet article clos le cycle consacré a 175 ans de Ca dastre. FRANSE LUCHTARCHEOLOGIE: WAAR LUCHTFOTO'S AL NIET HANDIG VOOR ZIJN! len om persoonlijk contact te hebben. Maar wie weet hoe de volgende gene ratie daar over denkt. En het is nog steeds nodig 0111 de oude gegevens te interpreteren. Daarvoor is kennis van zaken nodig. Maar we beseffen dat ook dat zal teruglopen. Het aantal oude grenzen waarover informatie gevraagd wordt is relatief klein. Over vijfentwin tigjaar zal het grootse deel bestaan uit informatie over grenzen die na nu zijn ontstaan. En als die meetinformatie door de partijen zelf is verzameld en bij de akte is gevoegd, dan is de meer waarde van het Kadaster op dat punt natuurlijk ook niet zo groot meer. De term 'bewaarder' krijgt dan een nog letterlijker betekenis... Beste lezer, hoe het wordt weten we niet. We weten wel dat er veel zal ver anderen. Wie het allemaal mee zal maken weten we ook niet. Beschouw dit artikel dan ook maar als een even wegdromen zo vlak voor de jaarwisse ling. En laten we 2008 beginnen met goede voornemens. En die zullen zich op de korte termijn gaan afspelen en niet over vierentwintig jaar. We hopen echter een bijdrage te kunnen leveren aan het veranderen van onze wereld. Gedreven door klantwensen. Mede mogelijk gemaakt door de techniek en ons personeel. We hopen 11 in het afgelopen jaar een overzicht te hebben gegeven van zaken die na 175 jaar Kadaster in Nederland aan de orde zijn geweest, zijn of moge lijk zullen komen. We danken de redac tie voor de mogelijkheid hiertoe. Wie weet tot over vijfentwintig jaar bij ons tweehonderdjarig bestaan. Voordat een archeoloog de schop in de grond steekt moeten visuele aan wijzingen boven de grond voldoende bewijs leveren dat er iets te vinden zou zijn. Halverwege de twintigste eeuw werden luchtfoto's belangrijk voor aanwijzingen die vanaf de grond onzichtbaar bleven. Deze 'luchtarche- ologie' werd steeds verder verfijnd, bijvoorbeeld door de Franse archeo loog Roger Agache die in het Noord Franse Picardië belangrijke ontdek kingen deed. Agache behoorde tot de 'flying fools'; een groep archeologen die er met de camera in de ene hand en de stuurknuppel in de andere er op uit trok. Hij ging het liefst in de winter dan was het meest te zien. Zo wezen winterse dauwringen op de contouren van grote Gallisch-Ro- meinse villa's. De Franse regering- heeft een uitgebreide site gewijd aan 'luchtarcheologie', inclusief een spel waarbij je zelf sporen vanuit de lucht kunt zoeken. Informatie: www.tinyuii.com/3c3azw Bron: NRC Next Summary Dutch Land Registry Office in 2032 Le Cadastre en 2032 GEO-INFO 2007-12

Geo-Info | 2007 | | pagina 9