(Senior) Geospecialisten Het werk van de Geospecialist Het werk van de Senior Geospecialist Jouw profiel Je werkomgeving Je salaris Standplaats Meer weten? Reageren? Centraal Bureau voor de Statistiek www.werkenbijhetobs.nl Elke buurt, elke straat heeft zijn eigen mogelijkheden, voorzieningen en kleine of grote problemen. Beleidsmakers buigen zich over de aandachtswijken. Winkelketens zoeken naar buurten met klanten. Huizenkopers zoeken naar informatie over hun toekomstige omgeving. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een schat aan lokale gegevens die hiervoor gebruikt kunnen worden. Binnen de taakgroep Analyse Ruimte en Vastgoed ontwikkelen we nieuwe statistieken over de verdeling van de ruimte. We zoeken een ervaren Geospecialist en een Senior Geospecialist die ons team willen versterken en de nieuwe statistieken mede willen vormgeven. - Je ontwikkelt systemen die een geografische component toevoegen aan verschijnselen zoals het gebruik van de bodem, de ligging van gebouwen en de plek waar mensen wonen, werken en recreëren. Je maakt hierbij gebruik van een Geografisch Informatiesysteem (ARC-GIS). - Je berekent dichtheden en de nabijheid van voorzieningen; daarnaast voeg je ook andere waardevolle variabelen toe aan de verschijnselen waarvan de geografische ligging bekend is. - Je onderhoudt contacten met verschillende gegevensleveranciers. - Je signaleert bij gebruikers van uitkomsten, zoals het ministerie van VROM, het Kadaster en het Ruimtelijk Planbureau, welke vragen er leven. - Je analyseert de beschikbare data en publiceert onderzoeksresultaten in CBS-media en externe tijdschriften. - Je vervult binnen het team een voortrekkersrol: je stuurt de teamleden inhoudelijk aan en je neemt het initiatief tot nieuwe ontwikkelprojecten. - Je begeleidt interne en externe gebruikers; door overleg zorg je voor een optimale exploitatie van de hoogwaardige geografische en ruimtelijke systemen die het CBS ter beschikking heeft. - Je wisselt kennis uit in nationaal en internationaal verband. - Je zorgt er voor dat leveringen plaatsvinden volgens internationale richtlijnen, zoals INSPIRE. - Universitaire opleiding, bij voorkeur in een kwantitatieve en/of geografische richting. - Uitgebreide kennis van en programmeerervaring met Geografische Informatiesystemen (ARC-GIS). - Uitstekende mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid, ook in het Engels. - Analytische instelling, teamgeest. Voor de Senior Geospecialist vragen wij ook ervaring met het leiden van (ontwikkel)projecten en een brede visie op automatisering, in het bijzonder op Geografische Informatiesystemen. De ontwikkelingen op dit gebied gaan snel. We benutten graag jouw creativiteit om de slag te maken van de vele beschikbare gegevens naar nieuwe output. Je wordt aangesteld bij de taakgroep Analyse Ruimte en Vastgoed. Deze taakgroep is verantwoordelijk voor regionale statistieken, ruimtelijk georiënteerde informatie en vastgoedstatistieken. Een groot deel van het onderzoeksprogramma Ruimte, Wonen en Mobiliteit, een van de speerpunten van het CBS, is ondergebracht bij de taakgroep. Het ontwikkelteam wordt op dit moment uitgebreid. Uiteindelijk zal het bestaan uit ongeveer 10 medewerkers - niet allemaal fulltime. - Je salaris is maximaal 4210 per maand (schaal 11). - Als Senior Geospecialist is je salaris maximaal 4771 per maand (schaal 12). - De inschaling van beide functies is afhankelijk van leeftijd, kennis en ervaring. Voorburg Dan kun je bellen met Maarten Alders, taakgroepmanager Ruimte en Vastgoed, (070) 337 5507, of met Bert Bunschoten, programmamanager speerpunt Ruimte, Wonen en Mobiliteit, (070) 337 4209. Mail je sollicitatie en je CV naar sollicitatieV@cbs.nl. Vermeld daarbij het vacaturenummer SRS/SAV/12/07/10/73V/75V.

Geo-Info | 2008 | | pagina 12