Met dank aan Amsterdam en Rotterdam Van der Meer en Smit: gaande en komende hoofdredacteur Per 1 maart trekt Ad van der Meer zich terug als hoofdredacteur van Geo- info maar hij blijft wel redacteur (naast zijn werk bij de gemeente Amster dam). De nieuwe hoofdredacteur is Louis Smit (1955) in 1982 afgestudeerd Delfts geodeet en na een start bij Haskoning al weer jaren werkzaam bij Gemeentewerken Rotterdam als hoofd van de Afdeling Landmeten. In een nieuwe taakverdeling wordt redacteur Katinlca Roebert, werkzaam bij Facto, nu redactie-assistente. Van der Meer vindt het opmerkelijk dat zijn opvolger en en kele nieuwe redacteuren uit gemeenteland komen. Beiden vinden goed dat het vakgebied in de belangstelling van ge meenten staat èn dat die ook wat ruimte bieden voor redac tioneel werk. Smit: 'Maar het moet wel een leuke mix zijn van bloedgroepen, leeftijden en organisaties. Het zou ook aantrekkelijk moeten zijn voor jongeren, op mijn afdeling geniet ik van hun inbreng'. Waarom treedt Van der Meer terug? 'Na vier jaar hard wer ken gaat de sleur optreden. Het is een maandelijks proces geworden en de scherpte gaat er van af. Ik wil er minder uren in stoppen maar redactiewerk - samen een blad ma ken - blijft wel leuk. Die zesenveertig nummers in de kast zijn een trots gezicht', aldus Ad. De als opvolger gevraagde Smit heeft veel ervaring met coördineren en aansturen maar minder met redactiewerk. 'Ik schrijf natuurlijk wel stukken voor bestuurlijke besluitvorming maar mijn arti kelen zijn weinige. Een oud voorbeeld is een bijdrage over de Optitheelc Rotterdam en als bestuurslid van Dataland en Klic schreef ik ook wel', aldus Louis. (Zijn laatste bijdrage in Geodesia was in 2003 over de verzamelkaart van de Maas stad met de pakkende titel 'Rotterdam heeft de leiding'.) De slechts globaal gedateerde editie 2003-0 van Geo-info bevat een vraaggesprek met Ad van der Meer als startende hoofdredacteur. Hij vond het een eer om de eerste hoofdre dacteur te zijn van het nieuwe blad, ontstaan uit als 'groot ste voorgangers' Geodesia en het Kartografisch Tijdschrift. Ad van der Meer (links) en Louis Smit als steunpilaren van de vereniging? 'Bij dit tijdschrift moet er iets heel nieuws gemaakt worden. Dat is een uitdaging die ik erg leuk vind', aldus Ad toen. Zijn antwoord op de vraag wat daarvan terecht is gekomen, is dui delijk: 'De uitdaging is gelukt. Volgens mij staat het blad stevig en ook het proces is goed op orde. En ook al is het vrijwilligerswerk, Geo-Info wordt wel gezien als een professioneel gemaakt blad. Je hebt natuurlijk, vanwege het vrijwillige karakter van het redactie werk, niet altijd evenveel armslag en dat is wel eens jammer. Toch: als je Geodesia van tien jaar terug vergelijkt met Geo-info van nu is dat een wereld van verschil. Opmerkelijk is dat de mogelijkheden van kleur- en vormge ving in de advertenties nog niet altijd aangegrepen worden, maar uiteinde lijk is dat een keuze van de adverteer der'. Een ander fragment van 2003 ging over de - ondanks de vraag naar vakmensen - teruglopende studenten aantallen en dus over het geknok om mensen te interesseren voor het vak gebied. 'Een mooi tijdschrift dat ac tuele en relevante onderwerpen voor het voetlicht brengt zal daar hopelijk een steentje aan bijdragen', zo vond hij toen. Ook over dit aspect is Ad helder: 'Volgens mij helpt het helemaal niks en dat vind ik zorgelijk. We hebben regelmatig oproepen vanuit het onder wijs geplaatst en zelfs een speciaal on derwijsnummer gehad, maar dat had geen uitstraling naar potentiële stu denten. Het tijdschrift komt alleen bij mensen die al in het vakgebied zitten. Het is geen prettig vooruitzicht dat er daarbinnen meer mensen afgaan dan erbij komen. Dat het ledental van GIN de laatste twee jaar weer stabiel is, is wel een goed teken'. In het duidelijk gedateerde nummer 2004-1 schreef Van der Meer de eerste redactionele introductie: 'Met de ken nis en ervaring die de Geo-info-redac- tieleden inbrengen kunnen wij een mooi tijdschrift en een mooie website aan u aanbieden', zo berichtte hij de le zers. Van der Meer haast zich om nu te melden dat om pragmatische redenen de redacties van blad en website al snel uit elkaar zijn getrokken. 'De website is nog niet genoeg uit de verf gekomen maar daar wordt binnenkort actie op Waarom? Website GEO-INFO 2008-2

Geo-Info | 2008 | | pagina 36