Automatische generalisatie van TOPioNL naar TOP50NL haalbaar? Het nieuwe TOPlONL-bestand is objectgericht en lijkt geschikt voor automatische generalisatie naar kleinere schalen. Maar is dit ook zo? De vraag is of de huidige generalisatievoorschriften eenvou dig kunnen worden geconverteerd naar computerregels. i-O In de 18e eeuw hebben drie J generaties van de familie Adan veel hoogwaardige lcartografie geproduceerd. De familiegeschiedenis komt hier aan de orde, alsook de tentoonstelling die aan leven en werken van de Adans is gewijd. 48 John van Smaalen en Jantien Stoter 56 Adri den Boer 58 Theo Scheele 67 Menno-Jan Kraak Atlasgekte Column 68 Ronald Bokhove 78 Adri den Boer 7l_j h™ Reportage over een Amsterdams bedrijf dat zich heeft ontwikkeld tot marktleider op het gebied van vervoerskar tografie. Aan de Leidsestraat worden niet alleen statische kaarten maar ook interac tieve animaties vervaardigd. Eigenaar Paul Benjaminse leidt ons rond. nummer 2 2008 5e jaargang ISSN 1572-5464 De Adan-familie tentoongesteld 47 Ronald Bokhove Autoloos Redactioneel Automatische generalisatie van TOP10NL naar TOP50NL haalbaar? 55 Harry Alers Wat is de prijs van subsidie? Column Wetenschappelijk knutselen met karton Drie generaties landmeters Adan 62 Theo Scheele De Adan-familie tentoongesteld Carto Studio maakt vervoerskartografie volwassen 72 Edim Hadziavdic en Dick Krijtenburg Informatiemodel geografie (IMGeo) 74 Jan de Kruif Ook niet-geodeten gebruiken landmeetkunde 76 Jan de Kruif Wet WION is in aantocht Van der Meer en Smit: gaande en komende hoofdredacteur 80 Mare Hameleers Studiedag over de Stelling van Amsterdam 85 In memoriam G.J. Bruins 84 Geo-informatief Boekbespreking GIN Informatie Bedrijven en diensten Personalia Colofon MCH Westeinde Voorhout [Grote Kerkl vijver Binnenhof rote Markt KCj XJ Zuidwal wurt Stationsbuurt (station HS)i Carto Studio maakt vervoers kartografie volwassen GEO-INFO 2008-2

Geo-Info | 2008 | | pagina 3