derop in de grond geheid en aan de andere kant is de dragline al bezig maar het schooltje laat zich niet wegjagen. De drie jalons staan er echter in gelid naast... Het Delftse Kruithuis staat op een ander stuk surrealistisch op een enorme kogel en vandaar wordt met een soort middeleeuwse katapult zelfs op hoogbouw geschoten. (De titel is dan ook 'Geen woorden, maar daden'.) Zoals op meer werken is de grond om het pand zó ver weggehaald dat alle oude heipalen te zien zijn, net als weer de nieuwe jalons. Niet alles is Delfts: aan de muur hangt ook een ingelijst werk uit 2001 van wat Schellenbach aan duidt als een zinkstuk bij de Westerscheldetunnel. Rood-witte draad 'De stokken staan als een rode draad door al mijn schilde rijen, er gaat wat gebeuren, maar wat weten we nog niet. Het zijn allemaal verhaaltjes wat ik er zo van maak', aldus Max. 'Het trekt toch een bepaalde aandacht. Veel mensen komen er speciaal op terug. Ook de galeriehouder maakte het nog niet eerder mee', zo vervolgt hij. Naast werk voor de galerie zijn er ook eigen opdrachten. 'Het jaar is zo om en het moeten daarbij wel Maxen blijven', aldus Schellenbach. Toch schilderde hij ook voor een projectontwikkelaar uit Aerdenhout diens oude villa als een rots in de branding en op een ander eiland diens bouwproducten. In het water er tussen leggen door meeuwen geflankeerde jalons de verbin ding... Deze schildering 'Rots in de branding' siert zelfs de kerstkaart van de kunstminnende projectontwikkelaar. Het is ook een 'echte Max' al is de lucht hier uiteraard minder donker dan meestal het geval is... Aan de ateliermuur valt bij vertrek het oog op een affiche uit 2007 van de vestiging van Smelik en Stokking aan het Noordeinde in Den Haag: ook op die Schellenbach prijkt een jalon op de voorgrond. Tot slot lijkt het - niet voor de schilder - een goede vraag sinds wanneer jalons rood-witte banden bevatten. Dat moet zeker sinds de negentiende eeuw zijn. Bij die jalons van de landmeters op de gevelsteen in Grouw (1655) leek het voor wie de steen eerder zag vooral sinds de restauratie van 2007. Jalons zelf zijn niet zo museaal als instrumenten maar er moeten toch ook óude schilderijen met jalons zijn? Zie ook www.smelik-stoklcing.nl. Steenfabriek te Dokkum. Bij Westerscheldetunnel. 'Geen woordenmaar daden', Kruithuis te Delft. KARTOGRAAF HELPT HARDLOPER 'Zondagsschool blijft nog even', Delft. tel werd 'Wandeling door Zuidpolder', aldus Schellenbach, en intussen zijn de heipalen afgekapt en kwam er een woonwijk. 'Zondagsschool blijft nog even' werd de titel van een zondags schoolgebouwtje aan de Rotterdamse- weg in Delft. Een feestpaal wordt ver- Haile Gebrselassie heeft zijn presta ties mede te danken aan een Ameri kaanse aardrijkskundeleraar. Sean Hartnett stond luid te juichen toen Gebrseslassie eind september in Ber lijn het wereldrecord op de marathon verbeterde tot 2.04.26. En wederom toen de Ethiopiër die tijd op 18 janua ri in Dubai benaderde. Hartnett is van beroep aardrijkskundeleraar en kar- tograaf. Voor Gebrseslassie maakt hij gedetailleerde kaarten van marathon- parcoursen over de hele wereld. Met deze kaarten kan Gebrseslassie de route vooraf nauwkeurig bestuderen. Hartnett brengt hoogteverschillen en scherpe bochten in kaart en maakt een berekening van gemiddelde snel heden en eindtijden. Gebrseslassie is 'de professor', zoals hij Hartnett gekscherend noemt, zeer dankbaar. Hartnett: 'We maken grappen over en weer. Zo noemt Haile zich graag mijn leerling. Als hij een goede wedstrijd loopt zeg ik dat hij geslaagd is voor het examen.' Uit: hardlooptijdschrift Runner's World, februari 2008 CEO-INFO 2008-3

Geo-Info | 2008 | | pagina 27