X Geodan Een wereld van geo-informatie Gemeente Amsterdam zoekt een Kartograaf De productgroep kleinschalige Basiskaart Geo en Vastgoedinformatie www.geodan.nl GEZIEN Deutsche Bahn claimt nieuw Nederlands station Op 9 december 2007 zijn in Zuid-Limburg twee nieuwe treinstations geopend, namelijk Heerlen-de Kissel en Eygelshoven-Markt. De Deutsche Bahn (DB) heeft ijverig nieuwe folders samengesteld om de rei ziger uit Nord-rhein-Westfalen hierover in te lichten. Maar wanneer het lijnen- net in de folder 'Unterwegs in NRW mit Bus Bahn' onder de loep wordt geno men, valt ineens op dat station Eygels hoven-Markt in Duitsland ligt! Wordt hiermee een stukje Nederlands grond- gebied geclaimd? Of wordt hiermee bedoeld dat het sta tion louter door de Euregiobahn/DB wordt bediend, in te genstelling tot de stations Heerlen-de Kissel en Landgraaf die door transportbedrijf Veolia worden beheerd? Allicht hadden de Duitse kaartenmakers de lijn naar Heerlen verder Nederland in kunnen trekken, waardoor Eygelsho- ven Markt gewoon in Nederland gepast had. De grens verleggen kan natuurlijk ook... Justin Stook Wij zijn trots op de topografische kaarten die wij maken. Wil jij die trots met ons delen, kijk dan op www.GVI.amsterdam.nl/vacatures naar een uitgebreide beschrijving van ons werk en wat jij daarbij zou kunnen betekenen. Wel voor 7 april reageren. Geo-informatie is overal toepasbaar. Bewust of onbewust: we komen er allemaal mee in aan raking en het speelt een belangrijke rol in ons dagelijks leven. Het plannen van een woonwijk, de aanleg van een nieuwe spoorlijn, het mobiel lokaliseren van een collega: ze bevatten ieder op zich aspecten van geo-informatie. Samen weet je meer. Daarom werken we meestal in multidisciplinaire projectteams. Teams waarin kennis op het ge bied van data, technologie, projectmanagement en procesbegeleiding samen komt. Geodan informeert en adviseert u graag. priem Sittard Hesrfwv OoKiSKl Übacb-Pakmbera Maastricht Hwïogsnrath KohnchM AC West AC-Schanz AACHEN Hbf AC- Bte- RoUie dort Erdo GEO-INFO 2008-3

Geo-Info | 2008 | | pagina 38