G$N Op woensdag 20 februari jl. heeft het dagelijks bestuur bij GIN part ner TRACÉ vergaderd. In de vergadering zijn naast de standaard agendapunten als verslag en ingekomen post, het con cept jaarverslag 2007, de voorbereidin gen voor de algemene ledenvergadering in juni 2008, de toekomst van de vereni ging, het voorlopig jaarresultaat 2007 en de evaluatie van GIN congres besproken. Op 3 en 4 april spreekt het dagelijks en algemeen bestuur in gezamenlijkheid over de toekomst van de vereniging. Op de algemene ledenvergadering op 11 ju ni komt het bestuur met voorstellen. In de vergadering hebben wij voor het eerst gebruik gemaakt van een externe notulist, zodat we onze vergadertijd maximaal kunnen besteden. Met dank aan Tracé voor de gastvrijheid. Namens het bestuur Martin van Vliet (secretaris) Informatie Tentoonstelling 'De verzamelingen Van 7 maart t/m 29 april is de ten toonstelling 'De verzamelingen van Bodel Nijenhuis' gratis te bezichtigen in de Universiteitsbibliotheek Leiden. In de tentoonstelling zijn diverse boeken, por tretten en kaarten uit bezit van Bodel Nijenhuis te zien. Daarnaast is er aan dacht voor het onderzoek dat hij heeft gedaan, veelal aan de hand van kaarten in Bodel Nijenhuis' uit zijn eigen collectie. Dit maakte hem tot een pionier in de historische karto- grafie. De tentoonstelling laat zo niet alleen zien wat Bodel verzamelde maar ook hoe en waarom hij dat deed. Johannes Tiberius Bodel Nijenhuis (1797 1872) studeerde rechten in Leiden en was tot aan de liquidatie in 1848 verbonden aan het uitgevers- en boekverkopershuis S. en J. Luchtmans. Zijn hart lag echter bij het verzamelen van boeken, portret ten, historieprenten en vooral kaarten, atlassen en topografische prenten en tekeningen. Zijn enorme lcartografische collectie liet hij na aan de Universiteits bibliotheek Leiden waar ook andere de len van zijn bezit op verschillende wij zen terechtgekomen zijn. GSDI-congres 2009: slotakkoord RGI SIS bezoekt Nederland Het jaarlijkse GSDI-congres komt volgend jaar naar Nederland. De dit internationale GSDI congres vindt van 16 tot 19 juni 2009 plaats in Rotterdam. Het organiserend comité van GSD1-11 wordt geleid door Geonovum. Naast de stichting Ruimte voor Geo-informatie (RGI) zijn ook JRC, EUROGI, TU Delft en uiteraard de GSDI Association bij de organisatie betrokken. Een van de vier congresdagen zal in het teken staan van RGI. Bron: e-nieuwsbrief synRGI, januari 2008 De in 1983 opgerichte Engelse Scien tific Instrument Society (SIS) plant voor 6-9 mei 2008 een 'overseas study conference' in Nederland. Men bezoekt Boerhaave en Teylers (6/5), Techniek Museum Delft en Maritiem Museum Rotterdam (7/5), Planetarium Eise Ei- singa in Franeker en Universiteitsmu seum Groningen (8/5) en tenslotte de Sonnenborgh en het Universiteitsmu seum Utrecht (9/5). In Delft zal ook aandacht zijn voor wat daar is onder gebracht uit de voormalige geodesie- collectie. Zie: www.sis.org.uk 'KAARTEN OPTAFEL' Kaarten op tafel' is de titel van een lespakket bij de Adan-tentoonstel- lingen in Bergen op Zoom en Roosen daal, bestemd voor groep 7 en 8 van de basisschool en klas 1 en 2 van het voortgezet onderwijs. 'Kaarten op ta fel' bestaat uit zes lessen, een kijkwij zer, een docentenhandleiding en een website www.kaartenoptafel.nl Idee, begeleiding en vormgeving zijn van Henk Middag van de vereniging 'Het Oversticht' in Zwolle, bekend van vergelijkbare lessen van Overijssel. Bronnen: www.kaartenoptafel.nl, www.oversticht.nl en lespakket Techniek Museum Delft dicht In verband met de sluiting inclusief de verhuizing en opslag van collectie-on derdelen is het Techniek Museum Delft vanaf 3 maart 2008 alleen per e-mail bereikbaar: museum@tudelft.nl. Het Techniekmuseum van de TU Delft zal in 2009 aan de Mijnbouwstraat herboren worden als integraal science center. Met het science center krijgt de helft van het oude gebouw van de vroegere faculteit 'Mijnbouw' een nieuwe bestemming. De mineralogisch-geologische collectie van de TU Delft, die daar al gevestigd is, wordt onderdeel van het science center. De ingang van het science center komt dicht bij de Botanische tuin te liggen. Bron: www.museum.tudelft.nl IJkbasis Loenermark op monument< De gemeente Apeldoorn heeft de ijkbasis op de Loenermark op de gemeentelijke monumentenlijst gezet. De betonnen elementen die op grote afstand van elkaar staan, heb ben veertig jaar dienst gedaan als ijkinstrument voor gereedschap van landmeters. De basis zou tot zeker 2165 dienst doen. In 2000 namen satellieten en GPS het werk over. De ijkbasis wordt hersteld en vrijgehouden van begroeiing. Bron: De Stentor, 13 februari 2008 elfde editie van SpaMal Data Infrastructure CEO-INFO 2008-3

Geo-Info | 2008 | | pagina 44