gend genoeg tegenover het schenden van de privacy van de burger?' waren voor haar nog open vragen. ('Volgens de huidige Nederlandse wetgeving is alle overheidsdata voor opsporing beschikbaar', zo hielp jurist Zevenbergen haar voorgoed uit de droom.) Uitspraken als 'Het kan niet zo zijn dat de overheid data afschermt en daar zelf een win keltje mee begint' gingen er bij dit gezelschap in als koek. Ook tijdens de slotdiscussie was er relatief veel aandacht voor het privacy-aspect van geo-data. Ten Siethof vond dat de gemeente Nijmegen (te) correct waarschuwde toen zij vanuit de lucht warmtebeelden van de stad ging opnemen: wietkwekers wisten zo wanneer zij hun installatie uit moesten zetten... Arnold Bregt vond het ook in Nieuws poort leuk om een sprekersforum te leiden. Slot 'Verwacht geen gouden bergen van her gebruik. Spiegel je niet aan Google of TeleAtlas.' Die waarschuwing kwam van uit de zaal tijdens de slotdiscussie onder leiding van prof.dr.ir. Arnold Bregt (RGI). Het verlangen naar toegang kwam goed uit de verf, maar de geconcretiseerde ver wachting van baten niet. Een bijzondere uitnodiging was er wel van Stefan Flos, secretaris van de stuurgroep AHN. Een klein deel van de overheidsdata van de AHN2-pilot in Zeeland (met 10 hoogte- punten/m2) wordt aan het bedrijfsleven ter beschikking gesteld. Tot de voorwaar den om ermee te experimenten hoort alleen om met een presentatie op de AHN-gebruikersdag op 1 oktober 2008 meerwaarden te tonen (zie www.ahn.nl). De deze middag herhaaldelijk getoonde Sisyphus-foto bleek gemanipuleerd: de berghelling van 45 graden was bereikt door het plaatje te kantelen. Mij leek ook aan het eind van de middag niet dat de steen teruggerold was... Alle niet- gemanipuleerde PP-presentaties van de middag zijn intussen ook beschikbaar op de website www.geobusiness.nl. HB Adviesbureau bv Milieu Geo Infra Praktisch en resultaatgericht De afdeling Geo-informatie is op zoek naar landmeters en maatvoerders mlv Kijk op www.hbadvies.nl voor alle informatie over deze en andere vacatures. HB Adviesbureau bv is een jong, middelgroot bureau dat advies- en ingenieursdiensten en praktische ondersteuning aanbiedt op het gebied van milieu, geo-informatie, infra en landschapsarchitectuur/stedenbouw. Onze missie is het klantgericht leveren van praktische en resultaatgerichte advies- en ingenieursdiensten voor de totstandkoming van projecten ten behoeve van een duurzame leefomgeving. Onze uitgangspunten daarbij zijn kwaliteit, betrouwbaar heid, deskundigheid en continuïteit. Wij hebben een sociaal gezicht en plezier in ons werk. Onder onze opdrachtgevers bevinden zich overheden, projectontwikkelaars, bouw- en aannemingsbedrijven, woningbouwverenigingen en architecten. Ons werkgebied is voornamelijk Noord-Holland. »at 7 1817 MS Alkmaar I PostbM^gff 1800 <5! I50 I Fax [072] 507 4979 www.hbadvies.nl I infoi Comeniu; GEO-INFO 2008-4

Geo-Info | 2008 | | pagina 12