krajSten Wij zoeken: gezagsverhoudingen", zo verwacht Projectleider te vinden, tot de meetinstructies voor muurtjes aan toe. We spraken over de manier van aanbesteden, over mutatiesig nalering en over hoe ze konden leren van onze fouten", zo blikt Murre terug. LSV GBKN, Kadaster, Landesvermessungs- amt (LVA) Nordrhein-Westfalen en het LGN Niedersachsen sloegen met EU-subsidie en succes de handen ineen. In een Cross-border proefproject werden grensoverschrijdende referentiedata als webservices beschikbaar gemaakt en projectieproblemen opgelost. "Als je kijkt naar de Duit sers: hun leveringsvoorwaarden zijn super-ingewikkeld. Ze hebben het over vaste en variabele kosten, verschillend per doelgroep, enzovoorts. Het is daar een wiskundige formu le op zich en niet echt transparant. Tevens zit men in een enorm decentralisatieproces. De bronnen worden ook daar lokaal en het LVA een soort landelijke voorziening. Finan ciering zal in heel Europa met Inspire nog heikel worden", zo verwacht Murre. Murre als ZZP-er "Mijn opvolger - men is er bijna uit wie - kan implemen tatiemanager worden. Nu voel ik me als een lopende ken nisbank en loop ik het gevaar sleets te worden met voor de tiende keer een jaarrekening. Volgens mij heb ik trouwens nog nooit zo'n goed jaar gedraaid als 2007. Er waren veel neveninkomsten en de bijdragen van de regionale samen werkingsverbanden konden omlaag. Veel draait en behoeft alleen nog maar te worden geoptimaliseerd. Dat is interes sant, maar ik wil in mijn nog resterende werkzame periode doen wat mijn hart me ingeeft. Als ZZP-er kan ik zelfstandig mijn kennis en ervaring aanbieden. Tijdelijk sa menwerken met bedrijven zal er daar bij wel in zitten, want opdrachtgevers sluiten niet graag direct overeenkom sten met ZZP-ers vanwege een ondanks alle voorzorgen toch ontstaan van Murre. Tot slot geeft hij graag nog wat one-liners over het geowereldje. "Grote spelers houden enerzijds het idee van een Nationale Geo Informatie Infra structuur in leven, maar houden hem ook tegen door teveel alles zelf in de hand te willen houden." Laten perso nen kennelijk gemakkelijker los dan organisaties? Een andere is: "Er wordt overspannen gedaan over de markt van geo-informatie, al is er bij een gemak kelijkere toegankelijkheid wel meer gebruik." Murre blijft genuanceerd denken. En zijn mooiste mijlpaal als directeur-secretaris? "Het opleveren van het laatste kaartblad in 2001 en de onverwacht grote publiciteit daarom heen, waaronder een interview in het NOS-journaal van acht uur." De unit Geodesie omvat de sectoren landmeten, leidingregistratie en Geo-Informatie. Zij zetten zich in voor het inwinnen, structureren en leveren van data middels traditionele methoden maar ook door luchtfotogrammetrie en video-opnames. We zijn actief voor een groot scala aan opdrachtgevers. Met name Rijkswaterstaat is een grote klant met uitdagende opdrachten op landmeetkundig gebied en op het gebied van Geo-Informatie. Kragten werkt intensief samen met Atkins Mapping Solutions (een wereldwijd opererend Engels ingenieursbureau dat mede actief is op het gebied van luchtfotogrammetrie). Samen voeren wij aansprekende projecten uit. In verband met uitbreiding op de locatie in 's-Hertogenbosch zijn wij op zoek naar een Projectleider Geodesie die zich door het bovenstaande aangesproken voelt. Als bagage breng je mee - een geodetische opleiding (HBO of universitair) - enkele jaren ervaring in het vakgebied - een creatieve, commerciële instelling - kennis van en affiniteit met GIS Sollicitaties sturen naar job@kragten.nl INFORMATIE Kragten T 088-3366333 W kragten.nl Kragten is een onaf hankelijk ontwerp- en adviesbureau met ruim 50 jaar ervaring op het gebied van inrichting en beheer van de openbare ruimte. Ons werkveld bevindt zich zowel in het stedelijke als in het landelijke gebied. Onze disciplines zijn ondergebracht in drie units: geodesie, land schapsarchitectuur en civiele techniek. GEO-INFO 2008-4

Geo-Info | 2008 | | pagina 20