De representativiteit van de reacties lijkt redelijk voor zover dat met deze lage aantallen te zeggen is. Een punt blijft natuurlijk dat de aspec ten en drempels soms verschillend ge ïnterpreteerd zijn. Onderzoek door Van Hall Larenstein en de WUR rond com petenties geeft aan dat er toch heel ver schillend gedacht wordt door het werk veld en het onderwijs over de behoeften en het aanbod [Meyles et al, 2005], Ver der is er geen splitsing gemaakt in de antwoorden naar niveau van het onder wijs. Bijvoorbeeld MBO-studenten en -cursisten hebben een grotere behoefte aan Nederlandstalig materiaal. Als eerste benadering geeft deze en quête niet een volledig beeld. Vooral de aantallen en de reacties vanuit het beroepenwerkveld zouden verder moe ten worden onderbouwd. Daarnaast zouden een aantal specifieke vragen over wat er nu aangeboden wordt qua inhoud en kwaliteit nodig zijn. Een nieuwe of verbeterde opleiding in sa menwerking met de huidige aanbie ders en afnemers zal dus goed moeten kijken hoe het past qua inhoud, lengte en locatie. Het ver schil van niveau zou eigenlijk moeten worden gekoppeld aan het duidelijker vaststellen van wat bijvoorbeeld typisch MBO of universitair GIS-werk en -taken zouden zijn. Door de historische ontwikkeling van het GI(S)-onderwijs vanuit universiteit naar HBO naar Voortgezet Onderwijs en MBO is dat niet helder. Ook de salariëring speelt daar in mee. Wel blijkt dat het onderwijs (regulier en niet regulier) be hoefte heeft aan meer samenwerking. Als de werkvloer dit aangeeft, zou vanuit het management van onderwijs en be drijfsleven hiervoor een financiële en randvoorwaardelijke duw moeten kunnen komen. De auteurs bedanken alle mensen die mee hebben gewerkt aan het ontwerpen en invullen van de enquête, in het bij zonder Joop Gravesteijn, Chris Melsen, Irene Pleizier, Eelco Postma, Frans Rip, Robert Turfboer, Simone Verzandvoort en Frans de Vroege. Daarnaast ontvangen zij graag reacties op dit artikel. Literatuur Bakker, M. de, Gl-opleidingen en arbeidsmarkt. Presentatie GIS conferentie, Rotterdam, 2006. Bakker, M. de, Hindernissen en successen in het HBO. Rooi lijn 38, 2005, nr. 7, p 346-350. Meyles, E.W., F. Rip, M. de Bakker G.F. Epema, 2005, Do we speak each others' language? A methodology for developing generic GI-competencies. AGILE, Lissabon, Portugal, 2005. Meyles, E.W., M. de Bakker, Werkveld en onderwijs kleuren geo-functies markant anders in. VI-Matrix juni 2003, p 14-17. Discussie Conclusies en aanbevelingen Senior Adviseur Geo-lnformatie 32 uur per week Max. bruto maandsalaris i 3.639,-(schaal 10) Het gaat goed met Zeist: we hebben een prettig sociaal klimaat, uitstekende voorzieningen, veel ruimte en groen, historie en moderne architectuur. De sfeervolle en veilige winkelomgeving heeft bovendien een aantrekkingskracht die de gemeentegrenzen ver overstijgt. Toch missen we in Zeist nog iets. En dat zijn meer collega's die willen meewerken aan het behoud en de doorontwikkeling van Zeist. Daarvoor zoeken we mensen die verder kijken dan de grenzen van hun vakgebied. Ambitieuze samenwerkers met een open blik. Wie in dit profiel denkt te passen, kijkt op www.banenzeist.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Zeist. Een stukje van jezelf. GEO-INFO 2008-4

Geo-Info | 2008 | | pagina 33