..awspffl" ft 4 0 Tl: naar wens loopt. We leggen hem het probleem over de ligging van de weg uit. Hij komt morgen kijken. Donderdag 27 september Mduma en de plaatselijke landmeter komen kijken. De landmeter heeft ons de oostgrens van het terrein, eigen dom van Malaika Kids aangewezen. De punten komen niet overeen met de punten van 2 jaar geleden. Om zeker te weten meten we de nieuwe punten in. De nieuwe grens is een paar meter ver schoven ten opzichte van de oude wat overeen komt met de schoongemaakte weg. De landmeter zegt ook dat de hele weg inclusief sloot in openbaar gebied moet vallen. Malaika Kids op oude lokatie in Dar Es Salaam Nog ca. 1 meter ontgraven. lega's. Maandag (vertrekdatum) nadert en we hebben nog geen punt uitgezet. Het schoonmaken verloopt redelijk. Het grondverzet gaat niet snel genoeg met de loader en hele maal niet met de grader. Er is een excavator (graafmachine) en een dumptruck nodig voor dit soort werk. We hebben inmiddels begrepen dat William extra geld krijgt om het terrein op nivo te brengen. Hij zegt dat de graafmachine on derweg is. Einde van de dag geen graafmachine gezien. Ted stuurt ons een sms met de vraag of langer blijven geen pro bleem oplevert met ons werk. Moet kunnen zeggen we. De tickets worden verlengd en snel sms-sen we L&V dat we een week langer blijven en hopen dat het geen probleem zal op leveren. Ook gevraagd of L&V de verzekering van de instru menten wil verlengen, 's Avonds te voet naar de plaatselijke pub gegaan om mijn verjaardag te vieren. Het was gezellig. Een oude man zingt happy birthday voor mij. We hebben twee Guiness gedronken en waren half lam weer thuis. Zaterdag 29 september. Een beetje beroerd wakker geworden. Waarschijnlijk door al het gestress van de hele week. Ondanks al de tegensla gen blijven wij positief. Einde van de ochtend is de graaf machine eindelijk aangekomen maar geen dumptruck. Die mag niet voor een halve dag worden ingezet. De dumptruck komt morgen. Eerst zien en dan geloven. De graafmachine is alvast begonnen met grondverzet. Wij staan met de to- talstation opgesteld om de hoogte te monitoren, 's Middags na de lunch arriveren we terug op locatie en zien dat de graafmachine ons nieuwe vaste punt op een termieten heu vel aan het afbreken is. Terwijl we juist duidelijk gevraagd hebben 0111 dat punt te besparen. Dat was een duur punt. Met veel moeite weer ingemeten en gewaterpast. Zondag 30 september Twee nieuwe grondslag punten gemaakt. Dumptruck is gekomen. Grondverzet verloopt in een redelijk tempo. Het eerste gedeelte bij gebouw G2-3 is klaar. De grond hier is ook verdicht. Gelukkig heeft het vanochtend vroeg flink ge regend. We hebben op de piketten gezet hoe diep ze moeten graven tot het 11 meter nivo. En constant monitoren dat ze niet teveel of te weinig graven. We vragen ons af hoe ze het hadden gedaan als wij er niet waren. Tijdens de graafwerk zaamheden komt een slang van ongeveer 1 meter tevoor- Het volgende probleem. William dacht dat hij het terrein alleen hoefde te ega liseren. We vertellen hem dat er eerst ongeveer 1 meter diep ontgraven moet worden om het terrein op 11 meter te krijgen. Hij wil een nieuwe opdracht hiervoor. We verwijzen hem door naar Charles, de opzichter, hier zijn wij niet voor. Het bestek is duidelijk over het grondverzet, al blijkt dat ook Charles het bestek verkeerd interpreteert en niet heeft gezien dat de offerte niet conform het bestek is. Vrijdag 28 september Ik ben jarig! Gedurende de dag krijg ik Thuis bleek het per sms felicitaties van familie en col- een pofadder. GEO-INFO 2008-4

Geo-Info | 2008 | | pagina 35