schijn. Volgens de jongens een giftige slang. De graafma chine maakt de slang dood. (Thuis opgezocht bleek het een pofadder). Einde van de dag nog even de twee nieuwe grond- slagpunten gewaterpast. Morgen gaan we ze inmeten. 's Ochtends vroeg even het terrein bezocht om te kijken of alles goed gaat. De jongens uitgelegd wat er moet gebeuren en daarna richting Dar es Salaam. We hebben extra mala ria pillen gehaald, wat kleine boodschapjes gedaan en in een internet café het thuisfront gemaild, 's Middags terug naar Mkuranga om de nieuwe grondslag punten te meten, 's Avonds de coördinaten berekend en alles klaargezet voor morgen. Tijdens avondeten vragen we de kokkin om onze maaltijden te variëren. We eten al een week lang hetzelfde en krijgen bijna geen hap meer naar binnen. Het is duide lijk: we hebben echt ons breekpunt bereikt. Vanmorgen heeft het hard geregend Gelukkig maar een half uurtje. De hele dag bezig met het monitoren van het op hoogte brengen van het terrein. We zitten nu iets over de helft. Dit stukje is mooi vlak. We hebben gezegd dat het morgen afmoet zijn zodat wij donderdag kunnen beginnen met het uitzetten van de gebouwen, 's Avonds hebben we eindelijk een ander gerecht, heerlijk. Mduma komt vroeg langs bij ons op de lodge. Wij zitten net te ontbijten. Hij vertelt dat Charles en onze chauffeur Eindeijk alles vlak. gisteravond door de politie zijn opge pakt. Omdat ze 's avonds laat zaten te drinken in een pub langs de straat. Wij moeten nu met een taxi naar het ter rein. (Wij waren toevallig gisteravond vroeg terug van net zo'n kroeg. Vanaf nu blijven we 's avonds binnen). Van daag is het erg heet. Weer de hele dag de hoogtes gemonitored. Morgen nog een klein stukje en dan kunnen we be ginnen met het uitzetten. Vanaf ongeveer 04.00 tot 08.30 uur ge regend. We merken dat de regentijd is begonnen, de ochtend is bewolkt en erg benauwd. Bijna windstil en een hoge vochtigheid. Eindelijk begonnen met het uitzetten. We hebben 14 pun ten uitgezet. Voor elk punt moeten we een gat graven van ongeveer 40 cm en Errol Brice in actie. dan een pvc pijp van 50 cm plaatsen en volstorten met beton. Dan met een betonstaaf de exacte positie aangeven. Op hoogte brengen moet nog gebeu ren, maar dat is niet zoveel werk. De hoogtes geven we aan op de betonsta- ven. We verwachten zaterdag het werk af te krijgen. Pas vandaag is het hele terrein vlak. Van een aantal uitgezette punten van gisteren was het beton niet goed ver hard. Je kunt de staven er met je vin gers uittrekken. We hebben zo vaak ge zegd dat het beton sterk moet zijn. De machine om de waterput te boren is gearriveerd om morgen te gaan boren. Onze helpers blijven ter plekke sla- Raymond aan pen om de boormachine te bewaken. het werk. Van lege cementzakken maken ze een Maandag i oktober Dinsdag 2 oktober Woensdag 3 oktober Donderdag 4 oktober Vrijdag 5 oktober GEO-INFO 2008-4

Geo-Info | 2008 | | pagina 36