Ter nagedachtenis aan Gerard Braam (12 maart 1930 - 26 februari 2008) cin g$N Op maandagmiddag 3 maart jl. hebben een groot aantal mensen, bestaande uit familieleden, vrien den en collega's, afscheid genomen van Gerard Braam. Gerard kwam in 1962 in dienst van de gemeente Rot terdam, omdat in die tijd de gemeente Rotterdam met de bouw van de metro startte, wat Gerard zijn interesse trok. Achteraf gezien een bijzonder goede keuze, want hij heeft tot aan het einde van zijn carrière (1992) binnen de gemeente Rotterdam gewerkt. In 1980 veranderde de functie van Gerard binnen de ge meente Rotterdam. Van Chef analoge kaartvervaardiging werd hij Chef digitale kaartvervaardiging. Gerard en zijn mensen waren verantwoordelijk voor de digitale kaart. Het digitaal inmeten en verwerken hiervan waren hier bij de hoofdtaken. In 1983 was Rotterdam in Nederland de eerste gemeente die volledig digitaal was. Wij herinneren ons Gerard als iemand die naast hard werken ook de gezelligheid opzocht. Op het GIN-congres, voorheen NGL-congres, was Gerard steeds aanwezig en vond hij altijd wel laat in de middag een plekje bij ons aan de bar. Het was dan grote pret. Ook tijdens allerlei evenementen van het WL (Vereniging Voor Landmeters) en de buitenlandse reizen van het WL was Gerard niet weg te denken. Met een pilsje in zijn hand had hij in de avond altijd de mooiste verhalen en ging iedereen gezel lig om hem heen zitten om naar zijn adembenemende verhalen te luisteren. In de kaart ter gelegenheid van zijn afscheid heeft Gerard het volgende gedicht laten opnemen: Herinner mij, maar niet in sombere dagen. Herinner mij, in stralende zon, hoe ik was, toen ik alles nog kon. Wij wensen zijn vrouw Els en zijn dochter Marion veel sterkte in de toekomst. Gerard, we zullen je nooit vergeten en wensen je nu je welverdiende rust toe. Ronald Verdoorn Jeroen Riemens winnaar Geo-lnfo Prijs 2007 De redactie van Geo-lnfo heeft zich beraden over het beste artikel van de afgelopen jaargang. De keuze is voor 2007 gevallen op het artikel 'Ligplaatsen op de kaart gezet' in het januarinummer, geschreven door Je roen Riemens, medewerker bij Geo en Vastgoedinformatie van de gemeente Amsterdam. De redactie heeft de vol gende overwegingen gehad bij de keu ze voor dit artikel: het geeft een goed inzicht in het probleem hoe je, uit hun aard beweegbare, woonschepen toch geometrisch kunt vastleggen, en in de praktische manier waarop dat in Am sterdam is gedaan. Voorts is het goed geschreven en zeer fraai geïllustreerd (de boot met de Cadillac op z'n dak trok bijzonder de aandacht) en voor een brede lezerskring toegankelijk. Tenslotte betreft het een onderwerp dat belangrijk is geworden voor de geo- informatiewereld omdat de Basisregi stratie Adressen en Gebouwen (BAG) registratie van woonschepen (eigenlijk: ligplaatsen) voorschrijft. En dat de re gistratie niet 100% sluitend te krijgen valt, moet maar als deel van de charme van woonboten worden beschouwd- Een beetje beduusd nam Jeroen Rie mens (rechts op de foto) de oorkonde van de Geo-lnfo Prijs 2007 in ontvangst van de hoofdredacteur van dit blad. Het bericht van de prijsuitreiking was breed verspreid in het bedrijf, er wa ren ruim dertig collega's aanwezig en omdat iedereen het geheim had kun nen bewaren, was het verrassingsef fect maximaal. De redactie feliciteert Jeroen Riemens en Geo en Vastgoed informatie Amsterdam van harte met deze prijs. Ad van der Meer Gto-\nformdtie Nederland GEO-INFO 2008-4

Geo-Info | 2008 | | pagina 39