lean gedragen worden als hanger of een Utah desert. plek in huis krijgen. Het collier 'world goes around' drukt Paulines verlangen uit om de aardbol te exploreren. Delen van foto's van de wereldkaart werden overgebracht op het aluminium. Het resterende blanke aluminium werd rood geanodiseerd, de kleur van de passie, de drive voor het ontdekken en het beleven van avonturen. De gouden staafjes verbinden de stuk jes aardbol tot een collier; de gouden verbindende draad van haar reizen. Het collier, 'Utah desert' genaamd, ver telt het verhaal van een woestijntocht die Pauline gemaakt heeft in Utah, VS. De onwaarschijnlijke kleuren van de woestijn zijn terug te vinden in de schakels. 'Utah Desert' is een collier voor haarzelf, door haarzelf. Wie weet inspireert ze anderen om hun eigen verhaal te vertellen en te laten verta len in een sieraad of object. Een 'persoonlijke' landkaart wordt gedigitaliseerd en vervolgens met warmte overgebracht op het alumi nium. De afbeelding wordt beschermd door tenslotte een harde laklaag aan te Ieder doosje brengen. De kwetsbaarheid van de af- heeft zijn kruisje. beelding wordt hierdoor gereduceerd en het sieraad of object is vocht- en chemisch bestendig. Het proces geeft een slijtvast sieraad dat lange tijd mee gaat. Kaarten, maar ook andere afbeeldin gen, kunnen als foto gedigitaliseerd worden en op ieder formaat overge bracht worden op aluminium. De be perking is wel dat de ondergrond vlak moet zijn. Aluminium is een zeer licht metaal. Hierdoor kunnen grote maar toch lichte sieraden/objecten gemaakt worden. In combinatie met de anodi- seertechniek kan kleurgebruik tot het uiterste toegepast worden. Pauline aan het werk Meer uitdagende sieraden vind je op haar website: www.dubbelop.nl Pauline en Jan zijn altijd bereid je te verwelkomen in hun atelier, gevestigd aan de Lange Weistraat la in Schoon hoven. Open op goed geluk, maar aan te raden is om even contact op te ne men. Want wie weet, zijn ze weer op reis... ImM&ë 195 GEO-INFO 2008-5

Geo-Info | 2008 | | pagina 21