GÏN GIN nieuw op weg Algemene Ledenvergadering woensdag n juni 2008 vanaf 13.30 uur bij TNO te Utrecht p woensdag 11 juni 2008 houdt Geo-informatie Nederland haar vijfde Algemene Ledenvergadering sinds de officiële oprich ting in oktober 2003. De Algemene Ledenvergadering wordt gehouden op het kantoor van TNO te Utrecht. De concept-agenda zie er als volgt uit. 1. Ontvangst door TNO 2. Opening door de voorzitter 3. Vaststellen agenda 4. Mededelingen en ingekomen stukken 5. Vaststellen notulen ALV 27 juni 2007 6. Vaststellen jaarverslag 2007 7. Vaststellen financieel jaarverslag 2007 8. Vaststellen contributie 2009 9. Vaststellen begroting 2009 Pauze 10. Bestuurszaken 11. Vaststellen vernieuwing Geo-Informatie Nederland 12. Rondvraag 13. Sluiting en aansluitend de borrel bij TNO De concept-agenda en bijbehorende stukken zullen, evenals de routebeschrijving, één week voor de vergadering via de website te downloaden zijn. De ALV begint om 14.00 uur. Na afloop vindt er een borrel plaats, aangeboden door TNO. Graag aanmelden vóór maandag 9 juni 2008 via info@geo-info.nl onder vermelding van ALV. Locatie: TNO, Princetonlaan 6, 3584 CB Utrecht. 'gemeente geeft antwoord', e-formulie- ren, en ontwikkel de ambitie van ge meenten om te groeien naar een klant gerichte organisatie. De i-teams steken in op managementniveau, de onder steuning vindt plaats door gecertifi ceerde e-adviseurs die een bestuurlijk geaccordeerd realisatieplan opstellen, alsmede een stappenplan om de veran deringen te realiseren. Inmiddels heb ben 385 gemeenten zich gemeld voor ondersteuning en in 92 gemeenten is er nu een realisatieplan; het program ma kan als succesvol worden betiteld. Gemiddeld blijkt dat de investerings kosten voor het hele realisatietraject 30 tot 50 euro per inwoner zullen gaan bedragen. Toegespitst op de geo-sector wees Schravendeel er op dat er een goed fundament ligt in de vorm van de basisregistraties, en ook dat de sector een specifieke bijdrage aan dit soort trajecten moet leveren door geo-visu- alisaties te maken. Ook deze spreker benadrukte dat een integrale aanpak van de ontwikkelingen nodig is, wat hij beschreef als 'we hebben geen be- hoefte aan een doos fietsonderdelen, maar aan een geassembleerde fiets'. De laatste spreker van het ochtendprogram ma was Dennis Havermans van het bureau Zenc, die een vrij algemeen verhaal hield over de methodiek van samenwerking. Hij introduceerde het (voor mij) nieuwe begrip 'wicked problems' - dossiers die niet vanuit één perspectief of proces kunnen worden benaderd en die noodzaken tot samenwer king over afdelings- en organisatiegrenzen heen. Knelpunten daarbij zijn schaarste aan kennis en middelen, gefragmenteerde dienstverlening, geografische spreiding van betrokken diensten en de sectorale en pro grammatische indeling van begroting en budgetten. Hij toonde een sprekend beeld van de programma's die vanuit de landelijke overheid op de gemeenten afkomen, in de vorm van een lawine van meer dan zeventig stuiterende ballen. (Daar zou elke gemeente secretaris inderdaad mismoedig van worden.) Havermans benadrukte dat samenwerking 'egocentrisch' is: je moet na melijk eerst goed nagaan wat je er zelf mee wilt bereiken. Als de ambitie van een samenwerkingsrelatie niet goed is gedefinieerd, dan is het vrijwel zeker dat zo'n project gaat mislukken. Geo-Informatie Nederland GEO-INFO 2008-5

Geo-Info | 2008 | | pagina 43