Geomij scoort bij metingen en personeel Bedrijfsreportage De ingenieursbureau's Geomij bv en Geotechnik GmbH, met dezelfde aandeelhouders en beide met de geodeet ir.John Jansen als directeur, zijn gevestigd in het Limburgse Posterholt en het Duitse Kempen en Trier.Jansen komt men verder tegen als penningmeester van GeoBusiness Nederland en als bestuurslid van de stichting De Hollandse Cirkel. Geomij viel in Nederland op bij enkele recente leveran ciersmetingen én omdat het geen moeite had personeel aan te trekken en te behouden. Er is zodoende alle reden voor een gesprek met de directeur van de twee bedrijven, met in totaal circa vijfenzeventig medewerkers, achttien tachyme- ters en vijftien GPS-antennes. Gekozen is voor de Geomij- locatie in Posterholt in de gemeente Roerdalen. Posterholt was tot 1991 een eigen gemeente. Het in 1966 op de groei ge bouwde raadhuis daarvan is nu het ruime onderkomen van Geomij. De straat heet nog steeds Raadhuisstraat en een ko peren plaat in de hal noemt nog steeds de toekomstgerichte burgemeester en raadsleden die dit fysieke hoogtepunt van de lokale democratie realiseerden. Andere omzet Per 1 april 1999 nam Jansen het directiestokje over van Theo Fakkert, die het bedrijf in 1979 oprichtte en per 1 ja nuari 2000 terugtrad. (Theo Scheele schreef er voor num mer 1999-11 van Geodesia een artikel over.) Het aantal personeelsleden bleef sindsdien rond de zeventig. 'Aan de Duitse kant is het wat gekrompen en aan de Nederlandse kant wat gegroeid, maar er is sindsdien een hele andere omzet gerealiseerd', aldus Jansen. Zat men zeven jaar terug bijvoorbeeld alleen met detacheringen bij het Kadaster (in tussen officieus bij de beste drie bedrijven terzake), sinds 2006 meet men toenemend, en in aanbesteding, ook akte- posten. Men was één van de zes partijen die zich daarvoor middels een Europese aanbesteding kwalificeerden. Als een soort test werden in drie maanden vierhonderd aktes in Zoetermeer gemeten en dat beviel beide partijen goed. 'We zijn de kleinste, maar ze zijn wel heel erg tevreden met ons, omdat we innovatief en flexibel te werk gaan. We wer ken voor het Kadaster in Eindhoven, Roermond en Zwolle maar krijgen ook van Rotterdam steeds vervolgopdrachten. De aantallen akten verschillen en meetploegen gaan daar vaak ergens in de kost. De flexibiliteit van een niet te groot bedrijf is prettig voor het personeel van het Kadaster, dat uitbesteedt omdat men zelf te weinig collega's heeft en dat zal de komende jaren nog erger worden', zo weet Jansen. Die tevredenheid blijkt ook uit een op de site van het bedrijf Raadhuisstraat 42 te Posterholt. geplaatste brief van het Kadaster: 'In opvolging van ons lcwartaalgesprek de datum 3 december 2007, bevestigt het Kadaster hierbij dat de firma Geo mij als beste beoordeeld is tijdens de leveranciersmeting in het derde kwar taal van 2007.' Op de koop toe wordt genomen dat de Nederlandse mana ger van Geomij, de geodeet ir. Sylvia Jansen-Coenen (ook echtgenote), in de adressering als 'heer' wordt aangeduid en men het in Limburg zelf nog cor rect op zijn Latijn heeft over 'dé dato'... Op de vraag naar het vierde kwartaal van 2007 weet Jansen niet beter dan dat kwartaal nog niet door het Kadas ter is geëvalueerd. GBKN-Zuid De meer uitgebreide leveranciersbe oordeling 2007 van de GBKN-Zuid prijkt ook op de Geomij-site en bevat ook meer lovende tekst. 'Geomij is een leverancier die in alle opzichten heeft voldaan aan de eisen van GBKN-Zuid met betrekking tot de leveringen en heeft daarnaast in een goede sfeer en communicatie meegewerkt aan oplos singen inzake de samenwerking met provincie en waterschap en de capa citeitsproblemen van een andere leve rancier. Eindconclusie: zeer goede leve rancier', was getekend: F.H.M. Olthof. Interessant zijn nog wat zinnen, voor afgaand aan deze eindconclusie, over het gevaar van dubbel meten en de moeilijke achtergevels in het zuiden. 'Geomij denkt innovatief mee met het Regionaal Informatiebeheer (RIB) bij het zoelcen naar oplossingen in de sa menwerking met provincies en water schappen, teneinde dubbel meten te voorkomen', aldus een zinsnede. 'Geo mij is bereid mee te werken/te denken aan het zoeken naar oplossingen met betrekking tot veel voorkomende, niet GEOMIJ B.V. GEO-INFO 2008-5

Geo-Info | 2008 | | pagina 6