ring van de 'nietjeskaart' werd zoveel beslag gelegd op de capaciteit dat bij houding achterbleef. Toen waren er in de eerste ronde veel punten te meten en ging het wel. Nu is er weer sprake van frictie, er moeten andere prijzen komen. De conjunctuur trekt weer aan, bedrijven hebben het druk en dat leidt in een marktwerking nu eenmaal tot hogere prijzen.' Ook op de vraag waarom men het werk dan nog doet, is Jansen helder: 'We zien het in een breder verband. Met de detachering erbij is de GBKN-Zuid een interessante klant. Ook het als stopwerk op de plank hebben liggen van dit werk is een punt. Je hebt zodoende nooit leegloop. 'Ga jij maar naar de GBKN', zeggen we dan. Verder wordt bij pro jecten de tijdsdruk met boetebedingen steeds groter. Daar staat tegenover dat de branche ook steeds professioneler wordt.' Voor wat heet de 'plus-informatie' bij de GBKN (kol ken en palen) en soms bij leidingenregistratie zet Geomij ook one-manstations in. De drie exemplaren daarvan zijn zeker niet altijd benut: men geeft voorkeur aan samenwer ken. 15.000 duikers Graag lepelt Jansen ook verdere opdrachtgevers op: 'Bij het waterschap Zeeuwse Eilanden loopt een aanbesteding van tonnen 0111 15.000 duikers in te meten. Ze hebben er daar veel, want we maten er in 2001 ook al 25.000 voor ze in.' Ook bij de dichterbij gelegen waterschappen Peel en Maasvallei en Roer en Overmaas is men regelmatig aan de bak en De Dommel is net een nieuwe klant. 'Bij Sittard-Geleen zijn we met de BAG bezig, in Eindhoven zitten we op dit moment met drie man en ook Venlo en Maastricht staan in ons rijtje', zo vervolgt hij over de gemeentelijke markt. Voor Rijkswa terstaat zijn het anno 2008 vooral kleine klusjes in de regio, aannemers al dan niet van die dienst zijn ook Geomij-klan- ten en zo worden via een aannemer pakweg snelwegen voor Kerngis gemeten. Voor Essent worden permanent de muta ties op bijvoorbeeld de Amercentrale gemeten. Maastricht Aachen Airport oftewel het vroegere vliegveld Beek hoort ook nog bij de opdrachtgevers en als resultaat van obstakel metingen zag Jansen zelfs bomen gesnoeid worden... Hij kent uiteraard ook de verschillen tussen de Duitse en de Nederlandse markt. (De twee bedrijven waarvan hij di recteur is, sturen elkaar zelfs netjes nota's.) 'Zakelijk is het in Duitsland een heel stuk harder, in elk geval in de nuts- wereld, waarvoor we daar veel meten. In Duitsland is men ook qua meten behoudender, dat van de Deutsche Gründ- lichkeit is nog echt zo. Er is daar helaas ook nog een enor me diversiteit aan systemen waarin je je zaken moet aan leveren, terwijl je het in Nederland met een paar formats wel hebt gehad. Het zijn in Duitsland vaak ook exotische systemen. Zelfs het kadastrale EDBS daar heeft voor elk Bundesland een eigen dialect, waarvoor je aparte insteek- modules moet kopen. Die S in EDBS staat voor Standard, maar je kunt het beter EDB noemen.' Wat personeel be treft is het opvallend dat er in Duitsland veel vrouwelijk landmeetkundig MBO-personeel is. Ze werken met name in de binnendienst. Goed belonen 'We hebben een stabiel personeelsbestand, al hebben we net aan de Nederlandse kant weer vier man aangenomen. Pas ging er een medewerker naar de gemeente Helmond, waar hij gedetacheerd was geweest. Dat was voor het eerst John Jansen en Bianca Coenen. Mevrouw Sylvia Jansen-Coenen. Jansen:Bestand met weinig personeelsverloop door goed belonen'. te meten achterkanten/bijgebouwen. Hierover zal het RIB GBKN-Zuid con tact opnemen met Geomij voor het maken van nadere afspraken en het ter beschikking stellen van digitale onderleggerbeelden', aldus een an dere zinsnede. In 2008 is het contract voortgezet en Geomij doet in diverse gemeenten de bijhouding en heeft het als andere bedrijven kanttekeningen bij de GBKN-puntprijzen. Bij uitzonde ring viel daarmee in het zuiden tijde lijk te leven. Jansen: 'Bij de opwaarde- «ft®® GEO-INFO 2008-5

Geo-Info | 2008 | | pagina 7