Geo dnïl-staffingcompön)/ Bij de laatste opdracht van kaartwijzer moet je een weerbericht lezen en zelf daarbij een weerkaart maken. Ook dat gaat Abel goed af. In het westen van het land is het vijftien graden en in het oosten achttien volgens het weerbe richt. Als ik Abel vraag waarom er een verschil is in temperatuur tussen West Nederland en Oost-Nederland zegt hij dat Oost-Nederland dichterbij de noord pool ligt. Van de matigende invloed van de Noordzee op de temperaturen boven land heeft hij nog nooit gehoord. Dat heeft hij op school nog niet gehad, ver telt hij. Meer iets voor het voortgezet on derwijs? Met praten over verschillen op een kaart kan al in het basisonderwijs gestart worden. Kaarten zijn spannend als je een stap verder zet dan kaartlezen, er vragen bij stelt en probeert antwoor den op die vragen te vinden. Het pro gramma Kaartwijzer brengt daarvoor een basis aan door leerlingen wijzer te maken op het gebied van kaartproduc tie en kaartlezen. Het is een verrijking van KlasseTV. 'Een stuk leuker dan ons schoolboek', zegt Abel. 'Vooral dat vi deofilmpje en die quiz zijn leuk'. Weerkaart maken Over KlasseTV KlasseTV is hét online portal voor het basisonderwijs. KlasseTV biedt korte, educatieve videoclips die naadloos aansluiten bij de lessen uit de methodes van de vijf grote educatieve uitgeverijen, themaprogramma's, specifiek materiaal voor kleuters (groep 1 en 2), educatieve spellen en digitale lespakketten die het onderwijs verrijken en verdiepen. Deze lespakketten worden in samenwer king met uiteenlopende bedrijven en instellingen ontwikkeld. Zo is bijvoorbeeld in samenwerking met het NOC'NSF en het Olympisch Stadion een multimediaal lespakket ontwikkeld over de Olympische Spelen die in augustus van dit jaar in Beijing worden gehouden. An dere voorbeelden van recentelijk ontwikkelde lespakketten zijn Kin derrechten (War Child), Tandenpoetsen (Sara Lee) en de Techniek Coach (Bureau TOP). Kijk voor meer informatie op www.klassetv.nl Over Kaartwijzer Kaartwijzer is een online lespakket voor groep 5/6 en groep 7/8 van het basisonderwijs. Het lespakket heeft als doel de leerlingen kaart- vaardigheden bij te brengen en hun kaartinzicht te vergroten. Na afloop kunnen zij niet alleen goed kaartlezen maar ook kaarten met elkaar vergelijken en interpreteren. Kaartwijzer bestaat uit verschillende componenten voor klassikale lessen en individuele en klassikale verwerkingsmaterialen. Als af sluitende 'toets' is een quiz opgenomen. Het lespakket is geen ver vanging van (delen van) bestaande aardrijkskundemethoden maar juist een praktische en aansprekende aanvulling. Kaartwijzer kwam tot stand in samenwerking met de gemeenten Rotterdam, Amsterdam, Utrecht, Almere, Den Bosch, Capelle aan den IJssel, Zaanstad en Helmond, het Kadaster en het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap. U vindt Kaartwijzer op: www.ldassetv.nl/extra/lespakketten/kaartwijzer/site Neem de regie in eigen hand en bepaal zelf hoe jouw toekomst er uit ziet als freelancer. Honderd duizenden Nederlanders gingen u al voor. Ben jij de volgende? GeoICT heeft de nodige ervaring en helpt graag jouw'toekomst' binnen het Geo-werkveld te 'coördineren'. Met een ruim aanbod zien wij kansen in het benutten van jouw talent en toetsen de grenzen van de mogelijkheden op jouw kennisgebied. Bepaal zelf je toekomst en ga de uitdaging aan! Bel 030 - 600 11 16 en maak een afspraak of stuur een mail naar info@geoict.nl voorzien van je cv en eventuele wensen, dan nemen wij snel contact met je op. GEO-INFO 2008-6

Geo-Info | 2008 | | pagina 14