SURVEYSENSE Een schat aan inmeetervaring Werk in 'stijl' en bespaar u een extra bezoek aan de meetlocatie. ^Trimble Moderne veldsoftware geeft ons meer dan ooit mobiele computerfuncties ter beschik king. Met handige hulpmiddelen zoals stijlbladen bij de hand bent u verzekerd van correct werk voordat u naar huis gaat. De Stijlbladen-functie van de Trimble" Survey Controller™ biedt de meetspecialist grote flexibiliteit en een schat aan moge lijkheden, o.a.: - Klant-klare', aangepaste rapporten in het veld aanmaken - Klant-klare' eindrapporten verzenden direct vanaf een Trimble" TSC2 veldboek - Complexe berekeningen uitvoeren tijdens en na het inmeten In deze uitgave van SurveySense bekijken we één facet van kwaliteitscontrole; Controlemetingen. De uitdaging Zelfs de meest ervaren meetspecialisten vergeten wel eens het resultaat van een controlemeting in het veld te bekijken. Het gevolg kan ontmoedigend zijn. Terug op kantoor valt het verdict: we moeten nog een keer terug naar de locatie. Werken in stijl In Trimble" Survey Controller kunt u bepa len hoe en wat uw veldboek weergeeft na dat u een punt uitgezet hebt. Gebruik het kant-en-klare stijlblad „Controlemeting RHBHHH rapport" om alle punten die als controle metingen zijn gemarkeerd eenvoudig en snel te verifiëren. Het stijlblad vergelijkt de waarneming met de geaccepteerde positie van het punt met dezelfde naam. Als een controlemeting buiten de tolerantie ligt, wordt het punt in het rood weergegeven. 1) In het hoofdmenu van Trimble" Survey Controller™ selecteert u: Bestand Import/Export... Aangepast formaat exporteren. 2) Selecteer Controlemeting rapport. 3) Selecteer de bestandsnaam en de punten die u in het rapport wenst. 4) Stel de gewenste toleranties voor het rapport in. 5) Bevestig uw keuze. Als u hebt geselecteerd dat u het bestand wilt bekijken, wordt het weergegeven en tevens op het veldboek opgeslagen, waar na u het via e-mail of een andere methode kunt exporteren. Beschikbare bronnen Er zijn vele tientallen andere kant-en-klare stijlbladen voor Trimble" Survey Controller verkrijgbaar, gaande van uitgraafrapporten tot DXF exportbestanden. Begin vandaag met stijlbladen te gebruiken: u kunt uzelf veel werk besparen door „in stijl" te wer ken. www.trirnble.com/stylesheet EDITIE N* 1 Tot voor kort was de enige methode om een rapport voor een klant te produceren zo ongeveer als volgt: Oude methode: exporteren opmaken levering aan de klant Veel van deze taken zijn nu veel eenvoudiger met Trimble Survey Controller. Nieuwe methode Aangepast formaat ekporte Bestandsformaat: Check shot report Bestandsnaam: Bekijk aangemaakt bestand: Report on: All check shots Menu Horizontal delta tolerance: Vertical delta tolerance: Favorieter Schakel Geen meting PDOP:

Geo-Info | 2008 | | pagina 23