Aanbesteding Panoramafoto's Rotterdam - Amsterdam - Apeldoorn - 's-Hertogenbosch Convenant Zoals gepland tekenden in mei de voorzitters van GeoBusiness Neder land (Jurgen ten Siethof), de voorzit ter van GIN (Jan Willem van Eek) en Stuurgroepvoorzitter Barnasconi zelf een convenant. 'We hebben de zaal opgeroepen om het convenant ook te tekenen en diverse organisaties heb ben zich aangesloten', aldus de voor zitter trots. De doelstelling van het convenant is om per 1 september 2009 een verdubbeling van de instroom te realiseren en om de knelpunten in de onderwij slee ten en tussen onderwijs en werkgevers weg te nemen. Desge vraagd beaamt Barnasconi dat die ver Leden Stuurgroep Arbeidsmarkt, Geodesie en Geo-informatie Godfried Barnasconi (Kadaster, voorzitter) Robert Blom (hbo) Ed van den Berg (mbo) Arnold Bregt (w.o.) Fred Janssen (Facto Geo Meetdienst) Hendrik Westerbeek (Kadaster, secretaris) Rob Neleman (Kadaster, secretaris) dubbeling minder is dan nodig is, maar het is 'een reëel uit gangspunt dat we gaan organiseren'. Een vraag is of het de taak van deze partijen wel is om te sturen. 'Als het rijk de rol overneemt stoppen we er mee, we hechten niet aan het plu che. We hebben de onderwijskoepels ook opgeroepen om keuzes te maken welke universiteiten en mbo's speerpun ten zijn. We zijn op zoek en denken na hoe de geo-wereld in concurrentie in kaart kan worden gebracht. Betrokkenen uit de sector zeggen samen dat het anders moet, maar kan je niet een uitstapje maken naar andere werkgevers met hetzelfde probleem? Anders blijft het een kat of hond die in zijn eigen staart bijt en dan blijf je maar rennen. De le vensduur van de Stuurgroep - voorlopig een jaar - hangt van het succes af, maar intussen komt er misschien een nieuw initiatief dat nog beter is', zo zegt Barnasconi. Status Barnasconi heeft goede buitenlandse contacten. Hem valt op dat de status van landmeter in Nederland niet hoog is, in tegenstelling tot in Duitsland, Zwitserland en Zweden, en dat leidt tot een marketing-aanbeveling. You-tube en spel vormen zijn voor jongeren misschien beter dan kranten. Ten onrechte heeft ook het Kadaster nog een stoffig ima go. Barnasconi kwam zelf van een grote verzekeraar. Vroe gen oude bekenden hem naar zijn huidige baan, dan pre senteerde hij kengetallen en technieken zonder de naam. 'Hartstikke leuk bedrijf, zei men dan, maar als hij alleen de naam Kadaster zei, wist niemand dat. il Aankondiging Europees openbare aanbesteding Gemeente Rotterdam Gemeentewerken De gemeenten Rotterdam, Amsterdam, Apeldoorn en 's-Hertogenbosch willen jaarlijks een systematische vastlegging van de openbare buitenruimte door middel van panoramafoto's. Binnen de gemeentegrenzen van deze gemeenten moet in de bebouwde kom met een interval van 10 meter gefotografeerd worden. In haven- industrie- en landelijke gebieden met een maximale interval van 25 m. Het programma van eisen is per gemeente zoveel mogelijk identiek doch verschilt hier en daar op detail. Ingeschreven kan worden voor een of meerdere percelen (gemeenten). Aanbestedende dienst: Gemeentewerken Rotterdam Opdrachtgever: Referentie: Bepalingen: Datum aanbesteding: Plaats: het college van burgemeester en wethouders van de gemeenten Rotterdam, Amsterdam, Apeldoorn en 's Hertogenbosch bestek nr. 1 -065-08 overeenkomstig het Besluit Aanbestedingsregels voor Overheidsopdrachten (BAO) op 20 oktober 2008 om 10:00 uur Europoint III, Galvanistraat 15 te Rotterdam, kamer 00.53 (entresol begane grond) De complete tekst van de aankondiging vindt u terug op www.aanbestedingskalender.nl en binnenkort in het supplement op het Publicatieblad van de Europese Gemeenschappen. Kijk op www.aanbestedingen.rotterdam.nl voor aankondigingen, publicaties, bestelbonnen, uitslagen en gunningen. GEO-INFO 2008-9

Geo-Info | 2008 | | pagina 15