Aantal treffers 'GIS' op Internet het verplicht en terecht dat illustraties die je onder deze licentie vrijgeeft ook daadwerkelijk van toestemming van de auteur zijn voorzien. Dat betekent dat het overnemen van zomaar een il lustratie niet mag. Toch zijn er, met name op de Franse en Duitse wiki's, veel mooie kaartvoorbeelden en illustraties te vinden. Deze voorbeelden zijn voor de auteur inspiratie geweest voor het zelf maken van de afbeeldingen. Met veel doorzettingsvermogen en met ge bruik van veel verschillende software (van Paint tot Adobe Illustrator en van Powerpoint tot Picture IT) is het gelukt het handboek te illustreren. De auteur is benieuwd naar reacties, verbeteringen en aanvullingen. 'Misschien put ik daar energie en moed uit om het geheel nog beter te maken Ook heeft de auteur nog iets te wensen. 'Momenteel ontbreekt nog een beschrijving van de Nederlandse geo-informatie Infrastructuur en - voor nog meer mensen relevant - informatie over GBKN, TOPIONL., enz.aldus Tjeerd Nijeholt. 'Vanwege het ontbreken van de juiste illustraties, heb ik dat nog niet kunnen beschrijven. Contactlegger was lastig en mislukte ook vaak. Het schrij ven van dit boek is gedurende anderhalf jaar echt op mijn eigen inzet neergeko men'. Het resultaat mag er zijn! Sinds kort is het handboek ook beschik baar in pdf-formaat. nlwikibooks.org/wiki/Geo-visualisatie Wereldkaart met uitgang van lands naam als thema. Aantal treffers op GIS op internet. 349 FABRIEKSLANDMETER? Burgemeester Aalbers van Krimpen aan den IJssel schreef in een verslag na de ramp van 1953 dat hij toen werd gebeld door de 'Fabriekslandmeter van de Krimpenerwaard'. Deze domme fout werd correct geciteerd in het boekje 'Storm vloed aan De IJssel', pas verschenen bij het 50-jarig bestaan van de storm vloedkering in de Hollandsche IJssel. De hoogste technische ambtenaren van Hollandse waterschappen heetten fabriek-landmeter en dat had een bur gemeester moeten weten. (Zie de dikke Van Dale of het artikel 'Is er nog een fa briek-landmeter?' in Geo-infb 2005-4.) Dat er daarnaast zoiets als fabrieks- landmeters bestonden bewijst bijgaan de foto van een tegel met jalongat en het opschrift 'Meetpunt KNHS'. Hij was van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken NV, opgericht in 1918 en thans Corus (en is niet eens aanwezig in het echt bestaande Hoogovensmuseum, zie www.sieho.nl.). Waar deze steen wel ligt is ook curieus. Kasteel Nederhorst in Nederhorst den Berg is eigendom van de Hermine Wol- tersstichting, Deze stichting beheert diverse verzamelingen in eigendom en bruikleen. Zo bevindt zich in een bij gebouw ook een collectie geodetische instrumenten en curiosa, verkregen van Kadasterman Jan Stehouwer die figuurlijk gezien met de steen in zijn maag zat... Adri den Boer laatste lettere (Nederlandse «chr(Jfwtjz») j' f~"~j overig i£»jj -land j -stan .com GEO-INFO 2008-9

Geo-Info | 2008 | | pagina 39