Amsterdam gaat voor de basisregistraties t SINT-LIEVEN HOG®" KaHo Sint-Lieven, Technologiecampus Gent, departement industrieel De gemeente Amsterdam heeft zich al rond de laatste eeuwwisseling gerealiseerd dat basisregistraties een groot nut voor de organisatie kunnen opleveren. Amsterdam kent een struc tuur met ongeveer veertig diensten en bedrijven, en daarnaast sinds 1992 vijf tien stadsdelen met vergaand decentra le bevoegdheden. De informatievoorzie ning op het gebied van geo-informatie van de stad liet het nodige te wensen over en het concept van registraties, die voor het hele concern centraal zouden worden beheerd, bood een wenkend perspectief. In 2004 leidde dit al tot de samenvoeging van de gemeentelijke afdeling landmeten en Vastgoedinfor matie met die voor het Administratief Vastgoed (ooit voortgekomen uit het Gemeentekadaster), onder de naam Geo en Vastgoedinformatie (GVI). Ter onder steuning van deze nieuwe organisatie eenheid werd door B&W het Reglement op de Vastgoedinformatie vastgesteld, waarin de spelregels voor de registratie werden vastgelegd (www.gvi.amster- dam.nl producten -> basisregistraties -> basisregistraties adressen -> bijlagen handboek BAG) Dit jaar is de volgende organisatorische stap gezet door de samenvoeging van GVI en de Dienst Persoonsgegevens onder de naam Dienst Persoons- en Geo-Informatie. Deze dienst beheert, zoals de naam al aangeeft, de basisregistratie Personen, Adressen-Gebouwen, Geometrie (Kleinschalige topografie en de aanstaande basis registratie voor de GKBN), en de WKPB (die geen basisregi stratie mag heten maar het feitelijk wel is). Ook het centrale beheer van luchtfoto's, cyclorama's en gebiedsgrenzen wordt door de nieuwe dienst verzorgd; we rekenen die gemakshalve ook tot de (basis)registratie 'geometrie'. Alleen de basisregistratie niet-natuurlijke personen blijft in beheer van de gemeentelijke dienst Belastingen. Met de samenvoeging van GVI en DPG legt Amsterdam het beheer van de basisregistraties binnen de gemeente praktisch in één hand, wat het leggen van de relaties tussen de diverse gegevens sterk vergemakkelijkt en wat op het gebied van be heer, distributie en producten veel synergie mogelijk maakt. De uitdagingen liggen de komende jaren vooral in het orga niseren van digitale mutatiestromen (bouwdossiers, WKPB- dossiers, etc.), het vormgeven van het terugmeldproces (waarbij zowel geo- als persoonsgegevens als signaal worden gebruikt), het optimaliseren van het handhavingsproces en het op peil brengen en houden van de koppeling van per- soons-, adres/gebouw- en kadastergegevens. Een wetenschappelijk medewerker Onze onderzoeksactiviteiten en expertise zijn gesitueerd in het domein van de grootschalige kartering en geodata management, fotogrammetrie en 3D-inwinningstechnieken, Functie: Concipiëren en uitvoeren van het toegepast wetenschappelijk onderzoek in de beschreven domeinen Doceren van hoor- en werkcolleges in de bachelor- en masteropteiding industrieel ingenieur - Begeleiden van onderzoekers en doctorandi Profiel: Diploma van doctor in de wetenschappen of toegepaste wetenschappen Affiniteit met en onderzoekservaring in het ruime vakgebied Deze functie geeft op middellange termijn doorgroeimogelijkheden in het onderwijskader Inlichtingen verdere informatie over deze vacature kan bekomen worden bij ir. Guido Kips (guido.kips@kahosl.be) Ad van der Meer Dienst Persoon;-en Geo-lnfonnatie And. unithoofd Geo-informatie X X X Associatie K.u.Leuven ingenieur werft aan voor de versterking van de vakgroep landmeten: CEO-INFO 2008-9

Geo-Info | 2008 | | pagina 41