Young Geo De Hollandse Cirkel 2008-3 Uitgave 2008-3 van het tijdschrift De Hollandse Cirkel bevat naast de uitnodiging voor de 10e Donateurs dag (9 oktober) onder andere de volgende artikelen: Hoe rond 1845 Nederlandse officieren Deshima en daarmee Japan op de kaart zetten, door Jeroen Mohr- mann; RIJP-landmeters als opbouw-icoon, door Adri den Boer; Een driehoekspunt boven 'Flevostad', door Henk Hols- brink; Kunstwerk 'De Landmeter' uit 2006, door Henk Hols- brink. Inform a tiewww.holla ndsecirlcel .nl 50.000 EURO SCHADE DOOR AUTONAVIGATIE Een Belg die volledig op zijn autonavigatie vertrouwde, heeft een schade van 50.000 euro veroorzaakt. Hij sloeg af waar dat niet mocht en botste frontaal op een andere auto. Het navigatiesysteem gaf de 72-jarige man opdracht om linksaf te slaan richting de snelweg. Hoewel borden dat verbieden, reed hij gewoon door. Bron: NRC Next, 5 augustus Bedrijven en diensten Takenpakket Kadaster breidde verd Per 1 juli 2008 trad de Wet Infor matie-uitwisseling Ondergrondse Netten ('Grondroerdersregeling) in werking. Vanaf dat moment kreeg het Kadaster er een taak bij als intermedi air in de informatieuitwisseling over ondergrondse netten. Grondroerdersregeling De Nederlandse bodem ligt vol met kabels en leidingen. Graafwerkzaam heden veroorzaken regelmatig scha de. Deze schade kan grote gevolgen hebben, niet alleen voor mens en mi lieu maar ook maatschappelijk. Jaarlijks gaat het om ongeveer 40.000 graafincidenten die naar schatting 40 tot 75 miljoen euro kosten. Het Minis terie van Economische Zaken wil het uit per 1 juli 2008 aantal graafschades in Nederland te rugdringen en heeft daarom de Wet Informatie-uitwisseling Ondergrond se Netten (ook wel de 'Grondroerders regeling' genoemd) opgesteld. Deze wet stelt het melden van machi nale graafwerkzaamheden door gra vers verplicht zodat met de door de netbeheerders aangeboden informa tie zorgvuldiger en veiliger gegraven kan worden. In de huidige situatie vindt het melden van een graafmel- ding nog plaats op basis van vrijwil ligheid. KLIC naar Kadaster Het Kadaster is door het Ministerie van Economische Zaken aangewezen als uitvoerende dienst. Als intermedi air regelt het Kadaster de informatie uitwisseling over kabels en leidingen tussen netbeheerders en gravers. Momenteel vervult het Kabels en Lei dingen Informatie Centrum (KLIC) te Maarssen deze taak. Vanaf 1 oktober maakt het KLIC onderdeel uit van het Kadaster. Naast het Kadaster speelt ook Agent schap Telecom een belangrijke rol in de uitvoering van de nieuwe wet. Agentschap Telecom is door het Mi nisterie van Economische Zaken ge kozen als toezichthouder voor de Grondroerdersregeling. www.kadaster.nl Uitgave Young Geo Professional Reed Business Geo te Lemmer geeft deze maand bij de aan vang van het nieuwe studiejaar het nieuwe magazine 'Young Geo Profes sional' uit. Tegelijkertijd werd voor het studiejaar 2008/2009 de website www.younggeopro.com gelanceerd. Professional Magazine Doelgroep zijn scholieren en studen ten van 16-27 jaar die voor een ver volgstudie kiezen. www.reedbusiness-geo.nl Kwaliteit laat zich meten GEO-INFO 2008-9

Geo-Info | 2008 | | pagina 47