Europe) beoogt een Europese informa tie infrastructuur voor (grensoverschrij dend) gebruik van gestandaardiseerde en geharmoniseerde geo-informatie met name op het gebied van milieu, duurzaamheid en leefomgeving. Per 15 mei 2007 is de Europese kader richtlijn INSPIRE formeel van kracht. Vanaf die datum lopen de termijnen waarbinnen in de lidstaten de richtlijn gefaseerd moet worden ingevoerd. In Nederland is gekozen voor een plan matige, gezamenlijke aanpak van de belanghebbende partijen door het op starten van het programma INSPIRE en het inrichten van de bijbehorende programma-organisatie. In 2011 moet de INSPIRE-richtlijn in de Nederlandse wetgeving verankerd zijn en de tech nische infrastructuur in goed overleg met het werkveld zijn gerealiseerd. Ons land is rijk aan geodata. Probleem is echter dat heel veel geo-datasets slechts beperkt toegankelijk zijn. Be doeling is dat alle overheden in de ko mendejaren actief aan de slag gaan om hun eigen geodata beter te gaan ont sluiten en tevens in overeenstemming te brengen met alle geldende stan daarden en afspraken hiervoor. Denk hierbij bijvoorbeeld aan het vastleggen van metadata en het bij voorkeur in de vorm van webservices beschikbaar stellen van data. Op rijksniveau wordt aan deze strategie vorm gegeven via het project 'Publieke dienstverlening op kaart' (PDOK). In dit project wer ken de ministeries van VROM, LNV en V&W nauw samen met onder andere het Kadaster. Ook op regionale schaal worden projecten voorbereid. Hier ne men de gezamenlijke provincies (ver enigd onder de vlag van hun koepelor ganisatie het Interprovinciaal Overleg (IPO)) het voortouw. Provincies willen qua optimalisatie van het aanbod van geo-informatie graag samenwerken met zowel de gemeenten als de water schappen. Belangrijkste doelstelling bij de ont wikkeling van de Nationale basisvoor ziening Geo-informatie is dat alle geo data zo breed en intensief mogelijk wordt gebruikt op alle plekken waar dit meerwaarde oplevert voor burgers en bedrijven en leidt tot een betere dienstverlening door (samenwerken de) overheidspartijen. Vanuit GIDEON Meedenker komt bij ons tot bloei Geqevensbeheerder Heemstede helpt je groeien. Aanbodoptimalisatie Ketensamenwerking Uitwisseling van overheidsgegevens verandert de laatste jaren snel. Dat heeft veel voordelen: burgers en bedrijven hoeven niet meer constant dezelfde gegevens aan te leveren en overheidsinstanties hoeven niet meer alles zelf bij te houden. Door al deze ontwikkelingen ontstaat op de afdeling Informatisering en Automatisering een nieuwe functie. Aarzel niet en meld je bij Heemstede, een verfrissend groene gemeente, (36 uur per week) Als gegevensbeheerder houd je de basisgegevens van gebouwen in Heemstede bij. Je koppelt informatie van verschillende registraties aan elkaar en schrijft gegevenswoordenboeken, richtlijnen en procedures. Bovendien beheer je de applicaties waarmee je werkt. In het begin zul je ook helpen met de opbouw van referentiebestanden en de inrichting van de applicatie voor de Basisregistraties Adressen en Gebouwen, kortweg BAG. Bij deze en andere nieuwe ontwikkelingen verwachten we datje creatief en kritisch meedenkt over de registraties. Je hebt een hbo-diploma richting ICT of geo-informatie. Je weet, mede dankzij je ervaring, alles van informatiesystemen en ICT bij gemeenten. Databasestructuren en querytools zijn voor jou een peulenschil. Bij de gemeente Heemstede staat de klant centraal. We verwachten van jou dan ook een klantgerichte houding en goede sociale vaardigheden. Bovenal moet je nauwgezet en accuraat werken en beschik je over een sterk probleemoplossend vermogen, grote zelfstandigheid en besluitvaardigheid. Salaris: max. 3-800,- bruto per maand (schaal 10). Interesse? Stuur je brief met cv uiterlijk 29 september naar onze gemeente: Postbus 352, 2100 AJ Heemstede. Per e-mail mag ook: gemeente®heemstede.nl. Wil je eerst meer weten? Bel dan met Wineke de Porto, hoofd Informatisering 8*. Automatisering, (023) 54 85 733, of met Herman Jan Frieling, projectleider BAG, (023) 54 85 738. Kijk ook even op www.heemstede.nl. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. GEO-INFO 2008-9

Geo-Info | 2008 | | pagina 9