Research and Development Agenda for Visual Analytics. Washington, IEEE Press. Wong, P. C. and J. J. Thomas (2004). "Visual analytics." Computers Graphics and Applications 24(5): 20-21. Samenvatting Geovisual Analytics In Geovisual Analytics wordt geconcludeerd dat in een steeds complexere wereld de kaart een belangrijke rol blijft spelen bij het begrijpen van ruimtelijke patronen. Voort schrijdende ontwikkelingen op technisch gebied, zoals Web2.0, maken verder dat de kaart ook nieuwe verschijningsvormen zal aannemen. Van een zelfstandig medium is de kaart in toenemende mate een onderdeel van een groter geheel. Dit is in lijn met de HONGARIJE 'In de zomermaanden was ik met mijn familie in Hon garije en bezocht daar de stad Dunaföldvar. Een mooie vestingstad aan de Donau, rijk met historie over de held haftige daden van het Magyarvolk. Midden in het stadje, op het plein, werd ik door mijn zoon gewezen op een standbeeldcombinatie: een landmeter en een meetas- sistent bezig met een waterpassing. Uiteraard trok het mijn aandacht en ben ik geïnteresseerd in meer infor matie over deze combinatie. De Hongaarse taal niet machtig, ben ik ter plaatse en op internet niet veel ver der gekomen. Vakgenoten of anders geïnteresseerden, die mij meer kunnen vertellen over deze fraaie beelden, nodig ik uit om contact met mij op te nemen. Bij voor baat dank!' Guido de Bekker (guido@debekker.com) toenemende multidisciplinaire aanpak van grote (geo)problemen. Of deze ontwikkeling binnen de huidige theoretische kaders past is nog niet duidelijk. Van belang is echter dat de kaart - in een dyna mische en interactieve omgeving - antwoord kan geven op geogra fische georiënteerde vragen. Het uiterlijk van een kaart dient zich hierbij zo aan te passen dat een helder antwoord het resultaat is. Summary Geovisual Analytics In a world of growing complexity, the map remains to play an im portant role in understanding spatial patterns. Advancing tech nical developments, such as Web 2.0, enable maps to assume new representations. From an independent medium, the map is increa singly becoming part of a larger whole. This is in line with the mul- tidisciplinary approach of large (geo-related) issues. Whether this development fits within current theoretical settings is not clear yet. It is important that the map -in a dynamic and interactive setting - is able to provide answers to geographically related question. The appearance of the map has to adapt in such a way that it results in a clear answer. GEO-INFO 2008-10

Geo-Info | 2008 | | pagina 11