wiskunde in de onderbouw: scholie ren moesten geometrische figuren lopen en deden dat graag! Location Based Heritage 2008-2011 tenslotte verbindt rituelen aan religieus erf goed (zie ook www.waag.org). Me vrouw Bonn had ook voorbeelden van buiten haar bedrijf en vroeg 'Wie van jullie is twitter?' In de zaal vol 'nobo dy's without hyveraccount' bleken er maar twee te zijn, onder wie de gast spreker van Microsoft. (Twitter is een populaire dienst die vanuit de USA is komen overwaaien naar Europa. Het combineert webloggen met instant messaging.) De spreekster memo reerde ook de Transborder Immigrant Tool, een navigatiesysteem dat gaat trillen als er wegen of wateren in de buurt zijn en laagdrempelig bestemd is voor immigranten van Mexico naar de USA ('Kunst dus toegestaan.') Haar slotconclusie was helder: 'Innovatie gebeurt wel en de vraag is alleen of jullie uit het geoveld er in fase 3 bij willen zijn.' Henk Scholten zou de presentaties van de ex-Geodanmede- werkster 's middags wel betitelen als zaken met een 'niet-probleemgedre- ven karakter'. Nieuws van Microsoft 'De opmars van Web 2.0' was de onge wijzigde titel van de lezing van Peter de Haas, On-Line Strategy Manager van Microsoft. Negen jaar geleden gaf Bill Gates in een memo de overgang naar de Digital Decade aan en die visie werd volgens hem werkelijkheid: alles werd electronisch. Enorm waren de getallen uit de statistieken van deze spreker. Er komt nu per jaar veertig exabytes aan informatie bij en dat is volgens hem meer dan in de afgelopen vijfduizend jaar het geval was. Meer dan 65% van de internetgebruikers in Nederland zou breedband hebben, en uit een vraag bleek het gebruik van hyves in de zaal met (vooral) meer mannen dan jongeren lager te zijn dan in Neder land.... Aardig was ook zijn stelling dat 65% van de zakelijke telefoongesprek ken eindigt in voicemails èn andersom. Verder gaf hij door dat er in 2007 we reldwijd 1,15 miljard mobieltjes - voor hem 'rijke eindpunten' - werden ver kocht. Inzake het informatie-delen had hij diverse tips. Personen geven zelf informatie vrij, maar weten ze wel van benutten van linked-ins en googelen- op-naam bij sollicitaties? Dichtbij de geo-informatie was zijn nieuws over de meer dan drie miljoen foto's die in de westerse wereld de laatste maand 'geo-tagged' zijn. Hij toonde dat er software bestaat om 3D modellen te maken uit allerlei over elkaar ge legde foto's uit diverse bronnen. 'Je kunt altijd additionele foto's vinden van gewenste objecten', zo wist hij en toonde dat met die van het Collosscum en het Binnenhof als voor beelden. Diepzoomtechnologie zal meer en meer worden toegepast en Live Mesh is de toekomst, zo wist De Haas. Ook deze spreker zag innovaties maar doorgaan. Geo-netwerken Mr.ir. Peter Laarakker (Kadaster) sprak over 'Geo-netwerken - Look outside the box'. In zijn introductie memoreerde hij niet alleen de komst van het Klic naar het Kadaster, maar gewaagde hij ook van besprekingen over de komst van het AHN in dezelfde richting! Zijn schets van innovatieve ont wikkelingen in het geo-werkveld eindigde met een vraag: 'Maar waarom zijn we toch niet helemaal gelukkig?' Met een parodie naar Tolstoi zei hij: 'Succesvolle SDI's lijken op elkaar, elke niet-succesvolle SDI is niet-succesvol op zijn eigen wijze.' Laarakker was betrokken bij het in opdracht van het Gl-beraad loslaten van het INK-model op enkele ca ses uit de NGII. Dat leerde HR-managementresultaten als: 'Als je gaat samenwerken, vergeet het niet aan je medewer kers te vertellen!', en dat bleek ook andersom te gelden als het niveau van samenwerken anders is. De algemene conclusie van het onderzoek was 'samenwerken moetje leren'. Laarakker leek teleurgesteld dat het beraad niet besloot tot jaarlijks monitoren volgens het INK-model, schreef zich ergens voor in bij Nijenrode en dat leverde Peter Laarakker: 'Op Nijenrode geleerd van tuinders'. Uitreiking stem- kastjes voor middagsessie. [pafnass»s| GEO-INFO 2008-10

Geo-Info | 2008 | | pagina 15