IMTOP: op weg naar een multi- schaal informatiemodel voor topografie Om automatische generalisa tie van topografische data te ondersteunen is een studie gedaan naar het ontwerp van een multi-schaal informatie model voor topografie. In het onderzoek zijn verschillende modelleeraltematieven uitgewerkt en is een prototype vervaardigd en getest. Het onderzoek geeft inzicht in mogelijke tools, talen en technieken. Geovisual Analytics 2 Ayi In Geovisual Analytics wordt 3 1 bekeken welke nieuwe rol de kaart speelt en in de toekomst kan spelen bij het begrijpen van ruimtelijke patronen in een steeds complexere wereld. Voortschrijdende ontwikkelingen op technisch gebied maten verder dat de kaart ook nieuwe verschij ningsvormen aanneemt. Op de Grens nOC Ruim vijf jaar bestaat de Overijs- 3 selse Grenspalen Verzamelaars Club. In deze bijdrage hun visie op grenzen en vooral grensstenen. 363 Philippe de Maeyer 364 Menno-Jan Kraak Geovisual Analytics 370 Kat in ka Roe bert 372 Adri den Boer 376 Jantien Stoter en Peter van Oosterom 382 Jan de Kruif 385 Freek Boers ma 386 Dick Waanders en Aafke de Wijk Op de Grens 394 Jan de Kruif 398 Geo-informatief INFO nummer 10 2008 5e jaargang ISSN 1572-5464 Kartografie en geografie Redactioneel Met meetketting en kompas het bos in 'Think outside the (geo)box!' 375 Arnold Bregt De levende kaart column IMTOP: op weg naar een multi-schaal informatie model voor topografie De topografie producerende gemeenten in Zuid Holland Geld Informatie Systeem Column 392 Symposium: "Met het oog op de geo-toekomst" De WION, een jaar voor de start van de digitale uitwisseling Informatie Bedrijven en diensten Personalia Colofon GEO-INFO 2008-10

Geo-Info | 2008 | | pagina 3