Luchtfoto 's ISjliij Slagboom en Peeters Luchtfotografie B.V. -® De beelden worden 's avonds gemaakt, opdat ze niet worden beïnvloed door reflectie van zonnestraling Breed ingezet Sa I'él. ook op het dak van één gebouw kunnen verschillen worden aangetoond. Door de hoge resolutie van 20 centimeter kunnen zwakke plekken tot in detail worden blootgelegd. Zelfs koudebruggen zijn zichtbaar. Bij een 'normale' dakinspectie is alleen de staat van het dak te zien en wordt beoordeeld wat de opbouw van het dak is en of isolatie aanwezig is. Het is echter nauwelijks mogelijk om te beoordelen of de isolatie nog goed functioneert en of koudebruggen in het dak aanwezig zijn. Dat is juist de toegevoegde waarde van Dakscan. Dakscan is ontwikkeld door het aardobservatiebedrijf Miramap in samenwerking met Dakwacht, de serviceorganisatie van Consolidated Nederland, specialisten in het beheer en onderhoud van daken. De Dakscan-gegevens zijn voor iedereen vrij toegankelijk en op internet te bekijken in de Ther- mografische Atlas van de gemeente via: www2.nijmegen.nl/ wonen/milieuenafval/klimaar/dakthermografie. Op deze web site kunnen huiseigenaren zelf nagaan of er thermisch wat mis is met hun dak (zie figuur 1). De foto's hebben een nadrukkelijke signaalfunctie. De link naar het pas geïntroduceerde energie- label is snel gemaakt. Of liever naar de kritiek erop (het moet duidelijker worden dat het label een vergelijkende score geeft, geen absolute). Het is niet gebleven bij eenmalige PR met de Dakscan. Nijmegen heeft de Dakscan-informatie al breed ingezet. Met de woningbouwcorporaties is overlegd op directieniveau. Eén van de uitkomsten van de Dakscans is dat er in één bepaalde vroeg- naoorlogse wijk veel warmteverlies plaatsvindt via het platte dak. Dat zal worden aangepakt. De kosten van dakisolatie lopen snel op, dus de eerste vragen van corporatiedirecteuren gaan over voorfinanciering en over de koppeling met energielabels. Er is besloten de huurders niet actief te informeren, maar het overleg met de corporaties verder te voeren, ook om te bereiken dat de netto huurlasten niet stijgen door maatregelen aan het casco. Samen met de Nuon en de corporaties kijkt de gemeente of de daken gelijk belegd kunnen worden met zonnepanelen voor schone energie. Twee vliegen in één klap. Tevens is er een druk bezochte gemeentelijke voor lichtingsbijeenkomst georganiseerd in het stadion van NEC (zie foto). Het programma richtte zich vooral op woningen van voor 1985. De gemeente zelf geeft geen subsidie voor energiebeperkende maatregelen, maar zet vooral in op advertentie Voor luchtfoto's tbv. de BAG en karteerwerkzaamheden hebben wij van een groot gebied in de Randstad recent I fotovluchten uitgevoerd. De foto's zijn met 19 cm/pixel60% voorwaarts en v r 40% zijwaarts overlap gevlogen met een UNraCam-XP. yr Levertijd 1 week, i Bel of mail ons voor een vrijblijvende offerte, voor Randstad foto's of een nieuwe vlucht op een andere J locatie. De Zanden 9 - 7395 PA Teuge - 055-3231868 info@slagboomenpeeters.com www.slagboomenpeeters.com Special Geodata-inwinning

Geo-Info | 2008 | | pagina 29