Ontsluiting via gegevensmagazijn Kubuswoningen: de pandafbakening is niet altijd even gemakkelijk. Gemeente Helmond heeft BAG-bestand gereed Helmond neemt deel aan het programma Kenniswijk (glasvezelnetwerk), aan de Superpilot (digitale loket), aan Voorhoedegemeenten (voorzieningen e- overheid) én aan de Pilotgroep BAG De gemeente kiest op het gebied van informatietechnologie meestal een positie vooraan in het peloton en is soms koploper. Zo is Helmond een van de eerste gemeenten die de Basisregistratie Adressen en Gebouwen gereed heeft en zich bij VROM heeft gemeld voor het invoeringstraject. De BAG is onderdeel van het Stelsel van Basisregistraties. De gegevens in het stelsel zijn wettelijk aangewezen als enige gegevensbron op dat gebied voor alle overheidsinstanties. Ze hebben een genormeerde kwaliteit; de authenticiteit van de gegevens moet gewaarborgd zijn. De uitdaging voor BAG is de synchronisatie van bestaande gegevensbestanden en de koppeling van deze gegevens aan brondocumenten. Iedereen kan immers een nummerbordje op een tuinhuisje schroeven, maar het huisnummer is pas authentiek als er een nummerbesluii als brondocument aan ten grondslag ligt. Al in 1999 is in Helmond de verantwoordelijkheid voor het gegevensbeheer van adressen, de toewijzing van huisnummers en het secretariaat van de straatnamcncommissie helegd bij het team Geo-informatie. Ook is toen een bcstandsynchronisatie uitgevoerd tussen de adressenbestanden van Geo-informatie, Belastingen, Bouwzaken en Burgerzaken én een vergelijking gemaakt tussen het administratieve adressenbestand dat ook coördinaten bevat en de huisnummerkaart. Van elke objecttype Special Geodata-inwinning

Geo-Info | 2008 | | pagina 8