nenkort meer gemeenten volgen. De gemeente Apeldoorn presenteerde vir tueel Apeldoorn. Deze site geeft een nieuwkomer in de stad een goed beeld van wat hij kan verwachten. Je ziet de huidige situatie en de geplande situ atie, alles met de nodige detaillering én in 3D. Vervolgens vind je informatie over de gezochte woning. Daarnaast vind je informatie over het milieu en over voorzieningen als scholen, win kels, speelplaatsen enz. Zo kan je als nieuwkomer je goed oriënteren op de nieuwe woning met zijn omgeving. Apeldoorn is een prima voorbeeld voor andere gemeenten. Michiel deed tenslotte een oproep aan alle overhe den om mee te bouwen aan geoz.nl. Deze site moet van ons allemaal zijn. Daarop volgde een levendige discussie onder leiding van Dorine. Aan de orde kwamen vele onderwer pen. Een aantal uitspraken uit de dis cussie: Het bedrijfsleven moet in staat worden gesteld om de aanwezige informatie te verrijken, ofwel 'value adding'. Geo is deel van elektronische over heid, hebben we wel een eigen por tal voor geo-informatie nodig? Geo moet ingebed worden in de overheidsinformatie. Dat vergroot het bereik en de toegankelijkheid. Streven naar standaardisatie en her bruikbare componenten. De Europese norm Inspire dwingt ons om overheidsinformatie gratis te maken. De site geoz.nl geeft ook een be- trouwbaarheidsstempel. Het is betrouwbare informatie van de overheid. Dit bijvoorbeeld in tegen stelling tot Google. Ook de vraag hoever overheidsinfor matie gaat, kwam aan de orde. Kan de burger via geoz.nl informatie krijgen over zwarte scholen, crimi naliteit in de buurt en dergelijke? Ook de politiek krijgt steeds meer be langstelling voor het geo-domein. Op 9 oktober 2008 was er voor de Tweede Kamercommissie Volkshuisvesting Ruimtelijke ordening een technische briefing over het rapport 'GIDEON vi sie basisvoorziening geo-informatie Nederland'. Kortom, een boeiende discussie, goede presentaties en een unieke website die hopelijk mag uitgroeien tot een over heidsloket voor alle geo-informatie. Michiel Jellema demonstreert de mogelijkheden van geoz.nl. Een geanimeerde discussie onder leiding van Dorine. GEO-INFO 2008-11

Geo-Info | 2008 | | pagina 37