VERDWENEN N E D E R LAN D Themamiddag Ruimtelijke Basis bestanden De Subcommissie Ruimtelijke Ba sisbestanden van de Nederlandse Commissie voor Geodesie is voorne mens op 18 december a.s. een thema middag te organiseren in de Aula van de TU Delft. Deze themamiddag zal mede in het teken staan van de vie ring van het vijfentwintig jarig ambts jubileum van dr. Mathias Lemmens aan de TU Delft. Voor meer informa tie: Elfriede M. Fendel (e.m.fendel@ tudelft.nl). Beeldbank Rijnland Sinds eind september is ook de beeld bank van het hoogheemraadschap van Rijnland te doorzoeken via geschiede- nisvanzuidholland.nl. In deze beeldbank vindt men een grote collectie kartogra- fische documenten en technische teke ningen van de vijftiende eeuw tot halver wege de negentiende eeuw. Veel van deze kaarten en tekeningen zijn gemaakt door landmeters van Rijnland in opdracht van dijkgraaf en hoogheemraden. www.geschiedenisvanzuidholland. nl Kaartfragment bij Valkenburg (ZH). Zuiderzee atlas Op 23 september 2008 is het eerste exemplaar van de Zuiderzee atlas aan geboden aan de Commis saris van de Koningin in de provincie Flevoland. Deze atlas geeft een historisch overzicht van (fraaie) kaar ten en plannen die een keerpunt zijn geweest voor het Zuiderzeeproject en de ontwikkeling van de provincie Flevoland. Naar aanleiding hiervan is ook een expo sitie ingericht waar een overzicht is te zien van de gepubliceerde (oude) kaar ten, vaak in originele staat. Deze expositie is te bezoeken van 23 september 2008 t/m 17 januari 2009 in het Nieuw Land Erfgoedcentrum te Le lystad (bij outletcentre Bataviastad). Verdwenen Nederland op Google Earth Verdwenen Nederland, het veelgeprezen overzichtswerk met oude schoolwandplaten van de Groningse uitgeverij en J.B. Wolters en P. Noordhoff, krijgt een extra dimensie. Van af nu zijn de 78 wandplaten uit het boek ook te bekijken op Google Earth. Met bij iedere wandplaat een foto van dezelfde locatie, maar dan anno nu. Daarmee wordt in één oogopslag duidelijk hoezeer ons land in een eeuw tijd veranderd is. Dat zien we ook op de Bosatlaskaart van Nederland uit 1918 die vanaf nu ook via Google Earth op te roepen is. www. noordhoffuitgevers, nl Kaartfragment bij Valkenburg (ZH). Schiphol nu. Schiphol anno 1920. GEO-INFO 2008-11

Geo-Info | 2008 | | pagina 53