GIN vernieuwt en regionaliseert Bijzondere ALV 27 november mijlpaal Moderner reglement Regionale evenementen Missie en visie blijven GIN vernieuwt en regionaliseert. Veertien leden spraken er al over op de Algemene Ledenvergadering (ALV) van 11 juni 2008: hun namen staan in het verslag op de site. (In 2007 waren er veertig op de ALV.) Op de volgende, bijzondere, ALV op 27 november 2008, om 17.30 uur, besluiten er dankzij het voorafgaande GIN/RGI-symposium op dezelfde dag veel meer over. Alle leden kregen al een nodigende brief thuis, maar er was voor deze tweede ALV in een jaar en gezien de agenda ook aanleiding voor een voorbespreking. Voorzitter Jan Willem van Eek en de bestuursleden Louis Smit en Roel Luis zagen kans voor een Rotterdams werkgesprek. 'We willen de leden actiever benaderen,' zo steekt Smit in de havenstad van wal. Naast Geo-Info, de website en de GIN-flits paste daarom een brief. Van Eek: 'Het veranderingstraject is niet van vandaag of morgen, we waren er al langer mee be zig. We vatten de bestuursvraag vaak zo samen: zijn we een blad met lezers of echt een vereniging? Na het symposium zal de ALV het veranderen weer een duwtje geven. Graag me moreert de voorzitter de vernieuwing van het bestuur - de tien bestuursleden van 2003 zijn allen verdwenen - en de erfe nis aan oude afspraken van de fusie van zeven groeperingen anno 2003. 'Het Huishoudelijk Reglement moet moderner. Het leek wel of er toen van zeven reglementen één gemaakt is en de taal kon ook wel minder juridisch, het las als een wet', zo vervolgt hij en eenieder kan intussen op de website ook van het nieuwe concept kennis nemen. Luis wijst op de overgang naar een kleiner en slagvaardiger bestuur, waarin sinds juni de hoofdredacteur van het onafhankelijk blijvend vakblad een vaste plek heeft. De scheiding tussen AB en DB werd afgeschaft en men wil een bestuur van zeven leden. De ALV ging al accoord met niet vervangen van vertrekkers en in deze overgangstijd is het aantal bestuursleden nog acht. (De statuten zeggen dat de ALV bepaalt hoeveel bestuursle den zij wil met een minimum van... drie.) De vereniging kent sinds de start een structuur met sec ties en werkgroepen. 'Die secties waren nog herkenbaar als 'bloedgroepen',' zo ziet Luis het en hij kan in de verleden tijd praten gezien de instemming van de ALV van voor de zomervakantie. 'De structuur die er was, was een afgeleide, het bestuur is geheel vernieuwd en had die historie niet,' zo voegt Van Eek in een andere woordkeus toe. In principe werd dus voor de zomer al besloten tot een overgang naar regionale evenementen, waarin alle onderwerpen aan bod kunnen komen. Nadien zijn natuurlijk mensen van alle sec ties van bestuurswege benaderd (Van Eclc: 'Voor zover dat lukte, sommige secties sliepen.')Luis: 'Een paar vonden het een mooi moment om te stoppen en anderen vonden de re gionalisering prima, maar er zijn dus voor sommige regio's vacatures.' De website zei het zeker sinds 2005 zo: 'Om ieder een plek in de vereniging te geven, zijn er diverse secties opgericht. Elke sectie vertegenwoordigt een bepaald aspect van de geo-informatie. In de dagelijkse praktijk vindt er al veel samenwerking plaats tussen deze verschillende aspecten. Het streven is dan ook om binnenkort ook bruggen te slaan en samenwerking te vinden tus sen de verschillende secties.' Dat laat- Enkele bestuursleden ste gebeurt dus straks in (minstens) vijf GIN bij het Geofort. regio's die gezien het eigen vak snel en met fuzzy grenzen in kaart werden gebracht. 'We schrijven niet voor wat een regio moet doen. Men kan een fo cus kiezen en ook mensen van buiten de regio mogen natuurlijk komen', zo legt Van Eclc uit. (De vraag of het om de woon- of de werkregio gaat is dus niet eens aan de orde.) 'In het Noorden sloeg de regionale benadering aan. GIN wil een ontmoetingsplaats en een kennisnetwerk vormen voor iedereen die zich professioneel bezighoudt met geo-informatie. GIN organiseert daartoe activiteiten ter ontplooiing van de indi viduele leden en ter versterking van de positie van het vakgebied 'geo-informatie': in de maatschappij. GIN wil dit bereiken door: het organiseren van congressen, voordrachten, symposia, excur sies en andere bijeenkomsten: f het initiëren en stimuleren van - en participeren in - overleg tus sen overheid, bedrijven en {onderwijsinstellingen; het organiseren, vertegenwoordigen, ac tiveren en ondersteunen van haar leden bij de studie over en bij de promotie en het ge- brttik van geo-informatie; het ondersteunen, van de uitgave en/of het doen circuleren van (tenminste) één vakgericht tijdschrift, het onderhouden van (ten minste) één website, en het bevorderen van publicaties die zowel op belangstellenden bui ten de eigen leden als op de eigen leden zijn gericht: het onderhouden van samenwerkingsverbanden met andere or ganisaties, zowel nationaal als internationaal. (www.geo-tnfo.nl) GEO-INFO 2008-11

Geo-Info | 2008 | | pagina 6