GIN zoekt een enthousiaste webredacteur kent op hoofdlijnen twee toepassingen: als basis voor (CAD-)ont- werp van kruispunten en viaducten, en voor het vastleggen van de 'veranderende' geometrie van objecten, zoals de RandstadRailtun- nel en Rotterdam CS. Niet alleen de landmeter, maar vooral ook de gebruiker raakt steeds meer overtuigd van het nut van laserscan- ning. Deze meettechniek is absoluut een aanvulling op bestaande methodes. Gezien de ontwikkelingen rondom 3D-ontwerp is de ver wachting dat de inzet van laserscanning de komende jaren alleen maar zal toenemen. Résumé Le scan au laser terrestre est encore peu utilisé pour les levés to- pographiques conventionnels, et eed malgré le grand nombre de possibilite's offertes. Dans eet article on décrit a Vaide de quatre exemples dans quelle mesure le scan au laser peut apporter une plus-value pour la commune de Rotterdam. On peut mentionner deux applications principales comme base pour le design en DAO de croisements et viaducs, et pour fixer les géométries changeantes, comme le tunnel ferroviaire de Randstad et la gare centrale de Rot terdam (Rotterdam CS). Non seulement le géomètre, mais surtout l'utilisateur devient de plus en plus convaincu des applications du scan au laser. Cette méthode est un plus aux méthodes existantes. Vu les développements dans le 3D on peut s'attendee a une augmen tation de 1'importance du scan au laser dans les années d venir. ZOEKEN OP'LANDMETER' Wie in data- en beeldbanken op landmeter zoekt, wordt, natuurlijk, ook geconfronteerd met mensen die Land meter mochten heten. Een aardig voorbeeld is een in 2006 in Assen genomen foto van een voormalige slagerij (flickr.com/photos/). Het adres is Vaart Zuidzijde nr. 23. Overigens is inmiddels de winkelnering daar gestaakt, is er een praktijk voor chiropractie gevestigd en nam Jan Ebbinge bijgaande actuele foto. Dank, en aan de klandi zie te zien laat de gezondheid in Assen wellicht iets te wensen over. Hendrik Landmeter (Opsterland 1871-Assen 1940) was de slager en zijn vader heette Gerben Freerks Landmeter, al dus een andere webstek. Hij was gezien de let tergrootte op de gevel in elk ge val trots op zijn naam! Adri den Boer Geo-lnformatie Nederland Scan au Laser Geo-Info hl GtN Wil je je graag vrijwillig inzetten voor Geo-lnformatie Nederland (GIN)? Als webredacteur zorg je in samenwerking met het bestuur, de Geo-lnfo- redactie en de actieve leden binnen de diverse Gin-regio's voor het bij houden van de nieuwe GIN-website. Je taken zijn gevarieerd; aanpassen van de informatie op de website, aanpassen van de informatie over de vereniging, het bijhouden van de recente nieuws- en agendaberichten en het periodiek verzorgen van een artikel in een nieuwe rubriek in de Geo-lnfo: Geo en het Web. Heb je interesse? Neem dan contact op met de huidige webredacteur Eddie Poppe, eddiepoppe@hotmail,com of bel 06-41730303 GEO-INFO 2008-12

Geo-Info | 2008 | | pagina 10