om een verdragstaak voor de zeevei ligheid. De verkoopprijs van kaarten wordt bepaald door de drukkosten ex clusief inwinning en kartografie. De dienst bleek verder circa zestig fte's te omvatten, waarvan de helft kartogra- fisch bezig is. Rondleidingen Vóór het glaasje en de rijsttafel werden er groepsgewijze rondleidingen gege ven in Gebouw 32 oftewel bij het Bu reau Hydrografie. Daar worden meetge gevens en verdere relevante informatie verzameld, zoals betonning en lichten. Deze worden opgeslagen in een grote digitale databank. Uiteindelijk worden hieruit de officiële zeekaarten voor kust- en binnenwateren, zeemansgid sen, stroomatlassen, getij tafels en Be richten aan Zeevarenden (BaZ) analoog en digitaal gepubliceerd. Deze laatste betreffen de wekelijkse correcties op de veelal jaarlijks herdrukte zeekaarten. Opvallend was daarbij het gebruik van tracings, prints op transparant papier, al kan ook de webstek 'www.hydro.nl' worden geraadpleegd. Op een automa tische tekentafel werd het vrij unieke bijtekenen op ingepaste gedrukte kaartbladen gedemonstreerd. Omdat A802:Hr.Ms. zo'n automaat niet radeert, en bijwerken dus alleen toe- Snellius (foto Dienst voegen kan zijn, worden vervallen zaken doorgekruist. Uit der Hydrografie). mondelinge toelichting bleek dat deze afdeling niet alleen voor verkoop, via agenten, zorgt, maar ook jaarlijks voor 750.000 aan zeekaarten inkoopt voor gebruik door de mari neschepen. Uiteraard had deze bezoekersgroep in dit pand ook aandacht voor de vitrine met antieke instrumenten en vele historische curiosa aan de wanden. Ook van de huidige hydrografische vaartuigen Hr.Ms. Snellius en Hr.Ms. Luymes waren op deze wallocatie alleen foto's te zien. Iedereen kreeg als herinnering de Zeeuwse 'Herdenkingsltaart aan de 400-ja- rige geboortedag van Michiel Adraensz. de Ruyter', in 2007 uitgegeven door de Chef der Hydrografie en gebaseerd op de Zee-Atlas van Pieter Goos uit 1675. Fraai! LOF VOOR HET KADASTER Het Kadaster hoort vanaf deze week bij de top acht van de &Loflist 2008. De &Loflist is een lijst met de zeventig beste werkgevers voor werkende ouders. Het Kadaster scoort de maximale score van drie sterren op de categorieën 'work- life balance', 'beleid' en 'cultuur'. Ouders vormen een specifieke groep werknemers met een eigen wensenpakket. Welke bedrijven komen ouders het meest tegemoet? Lof, het mediaplatform voor ambitieuze moeders, initieerde het onderzoek en presenteerde afgelo pen maandag het resultaat aan de deelnemende bedrijven. www.kadaster.nl GEO-INFO 2008-12

Geo-Info | 2008 | | pagina 23