Verslag van Carlos Negrini Trelles Beroepspraktijkvorming anno 2008 Sinds de invoering van het nieuwe onderwijs 'Compe tentie Gericht Onderwijs', worden leerlingen van het MBO van ROC Mondriaan in Den Haag eerder bij bedrijven geplaatst voor het opdoen van praktijkvaardigheden. Dat heeft tot gevolg dat leerlingen, in tegenstelling tot voor heen, niet meer het geleerde in praktijk brengen, maar dat zij een aantal vaardigheden 'competenties' in de praktijk leren. Gelukkig zijn de praktijk 'overheden en bedrijven' in staat om hieraan te voldoen. Sinds 2006 zijn er zes mbo- landmeters opgeleid bij ROC Mondriaan en er zijn er nog twee die volgend jaar hun diploma kunnen behalen. Twee ervan zijn rechtstreeks naar het hbo Geodesie gegaan. Deze twee zijn nog opgeleid onder de regels van het oude onder wijssysteem. Op dit moment zijn er twee leerlingen in het tweede jaar die landmeter willen worden, en één ervan, Carlos Negrini Trelles, heeft zijn ervaringen opgedaan bij de gemeente Rotterdam. Hij heeft vanaf de start van de op leiding te kennen gegeven dat hij landmeter of hydrograaf wil worden. Sinds november vervolgt Carlos zijn opleiding op school weer en hij zal nog verder geschoold worden in de weg- en waterbouw. Pas in het derde jaar kan hij zich specialiseren in landmeten en geo-informatie. Uit zijn verslag voor de school zijn in samenwerking met de redactie van dit blad enige interessante delen gehaald. Carlos Negrini Trelles aan het werk. Bezigheden Vandaag ben ik om 7.45 uur begonnen. Ik ben vandaag met Robert naar Rotterdam-Pendrecht geweest. Daar hebben we in die wijk een aantal putten moeten waterpassen. De put ten die we moesten meten lagen vrijwel allemaal midden op de weg. Om te waterpassen hebben we een waterpasin strument gebruikt. Omdat we in een wijk zaten hadden we geen last van bomen en struiken, dus konden we flink wat meters maken. Verloop Omdat de putten niet allemaal in één lijn liggen en we telkens de bocht om moesten, hebben we meer opstellin gen moeten maken, in vergelijking met het waterpassen langs een weg. Ook is het vervelend dat je telkens op de weg moet staan, dus moet je uitkijken voor de auto's die langs rij den. Gelukkig heeft Gemeentewerken Rotterdam ervoor gezorgd dat ik vei- ligheidskleding kreeg, anders zouden de auto's mij minder snel in de gaten hebben. Conclusie Ik vond dit wel leuk, waterpassen mid den in een woonwijk, wantje ziet toch wat van een andere stad. Soms maak je een praatje met mensen uit de buurt die zich afvragen wat wij nou aan het doen zijn. Bezigheden Ik ben vandaag met Daniël naar me trostation Slinge geweest om de ko lommen in de parkeergarage te water passen. Verloop Het waren 104 kolommen en niet al lemaal even gemakkelijk om te meten want er stonden auto's in de weg. Dus hebben we er lang over gedaan. Nadat we de eerste rij afhadden, kwamen we op een stukje waar geen auto's ston den, dus konden we tot twee of drie keer toe, zes of acht kolommen meten vanuit één standpunt, dus toen ging het wel lekker snel. Het nadeel was dat niet al die bouten dezelfde kant op stonden. Dat zorgde ervoor dat we geen twee maal twee rijen tegelijker tijd konden pakken, nu hebben we één rij gedaan, daarna twee tegelijk en daarna de laatste. Conclusie Ik vond dit wel leuk om te doen. Het was ook een fijne plek om te wer ken want het was niet te warm of te koud, omdat we overdekt zaten. Ik snap nu zo ongeveer hoe het water pasinstrument werkt en het water passen gaat ook steeds beter. En dat komt omdat ik goed word begeleid door de mensen waarmee ik op pad gestuurd word. Dinsdag 2 september GEO-INFO 2008-12 Woensdag 3 september

Geo-Info | 2008 | | pagina 28