Vrijdag 5 september Bezigheden Ik ben vandaag om acht uur begon nen. In de ochtend ben ik met Wim en Dennis naar een brug bij de Eras mus geweest, daar hebben we de doorvaarl- hoogte en -breedte gemeten als de brug helemaal open is. Daarna zijn we naar het Centraal Station van Rotterdam geweest. Daar zijn we zakbakens gaan meten om te kijken of de stadsverwar ming al dan niet was gezakt. Verloop We zijn in de buurt van de Erasmus geweest om te kijken naar een brug bij een kleine oude haven. Daar hebben we de doorvaarthoogte en de door- vaartbreedte van de brug gemeten. Dit moest waarschijnlijk omdat die oude haven weer gebruikt gaat worden. Dus moest er gemeten worden welke groot te de boten mogen hebben als ze er in willen varen. Om de hoogte te meten hebben we vanaf de kant van het water de hoogte gemeten en vanaf waar de brug open gaat zo de onderkant geme- Start in Rotterdam kabclregistratie al op de haspel? Zware stalen staven als veroorzakers van zakkingen. ten. De breedte hebben we ook vanaf de zijkant gemeten. Omdat de brug aan de onderkant in een punt naar beneden liep. moest de brug ook nog een keer omhoog, zodat we dat konden meten, want als die dicht was kon je dat niet goed zien. Hij is ook nog een keer speciaal voor mij omhoog ge weest omdat ik een foto van die brug wilde maken voor in mijn verslag. Toen we klaar waren zijn we naar het Centraal Station ge gaan, zodat we konden kijken of de stadsverwarming niet was gezakt. Allereerst hebben we kleine putjes opengetrok ken en het punt dat daar werd aangegeven, zodat we de ver plaatsing van de verwarming konden meten. Conclusie De brug meten zou wel leuk zijn als het iets bekender was. Omdat de brug open moest zijn voor bepaalde gegevens, moesten we met de brugwachters praten en vragen of de brug open kon. Het probleem was dat er auto's op de brug stonden en dat de brug niet open kon voordat de auto's weg waren. Dus hebben we het bedrijf van die auto's gebeld of ze hun auto's weg konden halen. En dat duurde zodoende best wel lang voordat we iets konden meten. Bij het Centraal Station was het zo dat de eerste drie putjes met zakbakens, die we moesten meten, op een fietspad la gen. Dus moesten we uitkijken, want het was er druk. Daar na lagen de punten die we moesten meten in het zand, waar ze bezig zijn met de nieuwe en oude tunnel. Dat meten was niet het probleem, maar toen het begon te regenen werden we heel nat en werd het erg modderig. Toen kwam er nog bij dat het ook heel druk was op de weg tussen het meet toestel en de spiegels, dus duurde het even voordat we iets konden zien. Toen kwamen er gravers aan die daar moesten graven omdat dat hun opdracht was voor die dag en het die dag af moest zijn. Dus dat betekende dat wij moesten op schieten, anders zouden wij een andere keer terug moeten komen en opnieuw moeten beginnen. Ik vond het vreselijk met al die regen en zand dat overal in zat. Dan ook nog al die mensen die er telkens voor liepen, zodat we elke keer moesten uitkijken dat ze niets zouden omstoten. Dinsdag 9 september Bezigheden Vandaag ben ik samen met Dennis en Wim naar de Maas vlakte geweest bij het bedrijf Gevalco om de kade in te me ten, want die is flink verzakt. Dat kwam omdat er heel erg veel gewicht op lag van allerlei massieve stalen staven en platen. Het meten hebben we gedaan met een waterpasin strument, een baak en spiegels. Verloop We kwamen bij dat bedrijf en we hebben ons toen moeten melden en moeten inschrijven, omdat zij willen weten wie er allemaal op het terrein is. Toen hebben we twee spiegels opgesteld en één toestel, daarna zijn we met een spiegel de punten afgegaan. Dat hebben we twee keer gedaan ter con trole zodat we geen fouten maakten. Conclusie Ik vond dit wel leuk om te doen omdat het onder andere goed weer was. Het enige vervelende was dat het zo lang duurde omdat het een grote afstand was die we moesten afleggen en dat het er druk was met mensen die in de loods werken, omdat daar boten werden verlost van grote stalen rollen. Die rollen gingen over je hoofd heen als je in de loods aan het meten was. 479 GEO-INFO 2008-12

Geo-Info | 2008 | | pagina 29