De trein rijdt! Werkconferentie Geoloketten op de rails Op 19 november jl. werd in de Rijtuigenloods te Amers foort de vierde en afsluitende werkconferentie Geolo ketten georganiseerd. Dagvoorzitter Cees Guikers bedacht tijdens de opening ervan - ingegeven door de entourage van stalen balken, rolbanen en andere metaalgeurende ico nen uit de tijd van de industriële revolutie dat hij net zo goed had kunnen verschijnen in een overall, gewapend met oliespuit. De omgeving gaf aanleiding aan de slag te gaan. Woordspelingen om de dag te typeren lagen dan ook voor het oprapen. De dienstregeling voor de dag was uitgereikt. Hij zou deze bewaken en zorgen dat de treinen op tijd zouden vertrek ken. Voor het bijwonen van de sessies werden heuse kaart jes verstrekt bij het entree loket. In, op parallelsporen geparkeerde, spoorrij tuigen van weleer, kon tijdens de mid dag worden deelgenomen aan verschillende reizen door het geolokettenlandschap. Voordat de bezoekers daarin aan hun reis konden beginnen werd een film vertoond waarin op een begrijpelijke manier, en dus voor een groot publiek toegankelijk, uit de doeken werd gedaan wat de kracht van gebundelde geo-informatie kan zijn. Stoker, machinist, conducteur en stationschef Elk van deze typeringen kon, afhankelijk van het perspectief, van toepassing zijn op de rol die Peter Welling (in de wer kelijkheid plaatsvervangend SG van VROM) in zijn key=note Roelof Keppel, redacteur uitsprak. Hij stond uitvoerig stil bij de prominente rol die geo-informatie in middels heeft in het spoorboekje van de verschillende ministeries. Geo-infor matie bevindt zich op het hoofdspoor. De overheid vervult hierin de rol van verkeersleider, onderkent het belang van ketensamenwerking en de daarmee gepaard gaande waardevermeerdering, sluit aan op het Europese net (INSPIRE) en organiseert geomeetings waardoor in gezamenlijke afstemming tussen ministeries, Unie van Waterschappen, IPO, VNG, onderwijsinstituten en het bedrijfsleven al flink wat aansprekende projecten op de rails staan. Zo is er de laatste jaren hard gewerkt aan de toegankelijkheid en beschik baarheid1 van overheidsdata en heeft de overheid haar dienstregeling op een aantal punten sterk gericht op het reizend publiek. Voor programma's rondom basisregistraties bestaat al enige tijd een routekaart waaruit de samenhang tussen de verschillende onderdelen blijkt. Uiteindelijk zal veel GEO-INFO 2008-12

Geo-Info | 2008 | | pagina 36