Informatie De Wageningse Master of Geo Information Science-student Arjen Koe koek heeft de eerste prijs gewonnen in de 'Student Paper Competition' van de Urban and Region Informa tion Systems Association. De prijs is uit gereikt tijdens liet jaarlijkse congres van deze wereldwijde branche-organisatie in New Orleans in de Verenigde Staten. De paper 'The potential of e-partici- pation as planning support system' is het resultaat van Arjen Koekoeks afstu deerproject. Het project gaat over het gebruik van interactieve, internetge- baseerde geo-visualisatie tools (partici patieve planning systemen - PPS) voor digitale burgerparticipatie in de ruim telijke planvorming en verbetering van de communicatie tussen burgers en overheden. In de paper bespreekt Arjen de mogelijkheden en kansen van PPS in relatie tot de toenemende nood zaak om burgers te laten delen, te la ten participeren en mee te laten beslissen in beleids vorming. Aan de hand van drie Nederlandse voorbeeldstudies toont hij aan dat de mogelijkheden groot zijn maar er vele ob stakels bestaan. De belangrijkste daar van is het ontbreken van de politieke wil om participatieve digitale midde len in de planvorming in te zetten. The Urban and Regional Information Systems Association (URISA) is een Amerikaanse non-profit organisatie die de ontwikkeling en het gebruik van geo-informatietechnologie ter ver betering van de leefkwaliteit in stede lijke en regionale milieus stimuleert via haar activiteiten. Het artikel van Arjen sluit goed bij die missie aan. Zijn afstudeerwerkzaamheden zijn be geleid door Ron van Lammeren (CGI, DOW) en Guido Vonk (CGI, Alterra). Uitgave 2008-3 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen; de beoordeling van het ontwerp van oude kaarten, door Beata Medynska- Gulij naar een virtuele werkruimte voor oude kaarten als historische bron, door Sophie Visser: de veertiende-eeuwse Javaanse hof stad Majapahit alsnog op de kaart gezet, door Amrit Gomperts e.a. Op verzoek van de Alphense uitgever Vis wordt de opslag van oude num mers van Caert-Thresoor beperkt. Men kan daarom, bijna, alle nummers vanaf 1982 bestellen voor 2 euro per stuk. Voor een bestelling van alle nog beschikbare nummers, ongeveer 90, rekent men 150 euro plus verzendkosten. Bestellingen aan; hanskok@introweb.nl. Algemene informatie; www.maphist.nl/ct. H.M.vandeLaak GOEDE JAARWISSELING! S ticking De Hollandse Cirkel Uitgave 2008 4 van het tijdschrift De Hol landse Cirkel be vat naast het ver slag van de Donateursdag 2008 onder andere de volgende artikelen: de Machens, landmeters voor de Ne derlandse doorstart van het Franse Ka daster, door prof.dr.ir. Leen Aardoom; 85 jaar landmeetkunde (3), door Henk Holsbrink; van de Topografische Dienst Neder- landsch-Indië, door Jeroen Mohr- mann; van Stehouwer naar 'Bommelstein', door Adri den Boer. Informatie: www.hollandsecirkel.nl. Kalenders en agenda's voor 2008 kun nen bijna worden weggedaan. Een be- waaragenda is dit jaar de Engelstalige agenda van het Ministerie van Buiten landse Zaken, zonder illustratie ook al genoemd in Geo-lnfo 2008-7/8. De agen da was verpakt in een, uiteraard, oranje doos met een opdruk van de precieze Grootschalige Basiskaart Amsterdam. De dubbele beschrifting van het Con certgebouw bewijst dat deze kaart echt automatisch werd uitgetekend! Zaterdag 15 november 2008 ontving oud-RWS'-er H.M. (Henk) van de Laak de L.H. Tholen-trofee voor een artikel in Geo- lnfo 2007-7/8. Trofee en bijbehorende oor konde werden toegekend door de stichting Nederlands Maandblad voor Philatelie voor het artikel 'Een filatelistische loep op 75 jaar MD/AGI'. De bijdrage werd bekroond als 'beste filatelistische bijdrage van 2007 in een niet-filatelistisch blad'. Graag felici teert ook de redactie van dit blad de auteur hiermee. Adri den Boer, begeleidend redacteur van het artikel Adri den Boer Wageningse AAasterstudent wint Amerikaanse GIS-scriptiewedstrijd Caert-Thresoor 2008-3 doe oorkonde an te bieden tor gelegenheid van ba feit dat «ut bon de LH. Tholeii-trofèe is toegekend voor zijn artikel 'Een filatelistische loep op 75 jaar MDjAüI' In Geo-lnfo, tijdschrift voor geo-tnibrmarie Nederland. Doe bijdrage wordt bekroond als bes» filatelistische bijdrage van 2007 ineen met-filatelistisch blad. De Hollandse Cirkel 2008-4 Trofee voor artikel Geo-lnfo GEO-INFO 2008-12 700 YEARS OF DUTCH CARTOGRAPHY HOLLAND AGENDA 20O«

Geo-Info | 2008 | | pagina 46